Remake Resident Evil 4 má od ideálu na PlayStation 4 konzolách ďaleko

Remake Resident Evil 4 má od ideálu na PlayStation 4 konzolách ďaleko

 

Zbytočný cross-gen port?

Remake Resident Evil 4 bol ohlásený pôvodne iba pre PC a next-gen konzoly, no následne k verziám Capcom pridal aj tú pre PlayStation 4 (na Xbox One hra ohlásená nebola). Zdá sa však, že táto verzia mala radšej ostať v „šuflíku“ vývojárov, pretože hráči hlásia, že PlayStation 4 verzia tejto hry je dosť zlá.

Odhliadnuc od toho, že PS4 a PS4 Pro verzia má nižšie rozlíšenie (čo sa dalo očakávať) a dlhšie nahrávacie obrazovky, utrpeli tieto verzie ešte niekoľko úderov, ktoré komplikujú hranie. Downgrade PS4/PS4 Pro verzií je prakticky vo všetkých oblastiach – nasvietenie, tiene, post-processing efekty atď. Hráči, ktorí mali tú česť PS4 verziu hrať však hlásia, že problematické sú aj animácie a v tejto verzii postavy vyzerajú, ako keby išlo o stop-motion postavy. Textúry sú v tak nízkom rozlíšení, že niekedy je problém rozpoznať načo sa v hre pozeráte a veľkým problémom je aj pop-in predmetov.

Podľa hráčov je napríklad snajperka na PlayStation 4 prakticky nepoužiteľnou zbraňou kvôli prepadu frameratu. Nepomáha ani rozhodnutie Capcomu o neuzamknutí frameratu čo spôsobuje nestály framepacing a ešte väčšie zhoršenie dojmu z hrania.

Výsledkom toho je, že napriek všeobecnej chvále, ktorou hráči zahŕňajú tento remake je PlayStation 4 verzia kritizovaná aj na Metacritic, kde je jej priemer v súčasnosti 5,4/10. Preto je asi namieste radiť, aby ste si kúpu na túto platformu radšej premysleli.

Zdroj: Reddit/Metacritc/Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk