Microsoft: PlayStation 4 predal viac ako dvojnásobok konzol oproti Xbox One

Microsoft: PlayStation 4 predal viac ako dvojnásobok konzol oproti Xbox One

 

Sme maličkí?...

Vojny právnikov Microsoftu a Sony ohľadom akvizície Activision Blizzard pokračujú a zatiaľ čo minulý týždeň bol veľmi bohatý, tak aj počas tohto týždňa sme sa dozvedeli jednu drobnú informáciu. No nemenej zaujímavú informáciu.

V reakcii právnikov Microsoftu na právnikov Sony totiž Microsoft oficiálne potvrdil, že Sony predalo v minulej generácii viac ako dvojnásobok PlayStation 4 konzol oproti Xbox One konzolám: „Sony prekonalo Microsoftu s ohľadom na počet predaných konzol a tým pádom aj z hľadiska veľkosti hráčskej základne, nakoľko predali viac ako dvojnásobok konzol, oproti predajom Xbox One konzol v minulej generácii.“

Snaha právnikov Microsoftu je jasná – vykresliť Xbox divíziu ako malú oproti gigantovi Sony. Preto sa často vyťahujú argumenty týkajúce sa počtu predaných konzol a taktiež aj tržieb herných divízií. Zároveň nám to však potvrdzuje doterajšie náznaky, že Xbox One predal dokopy 50-55 miliónov konzol , zatiaľ čo PlayStation 4 má podľa posledných oficiálnych informácií od Sony na konte 117,2 milióna predaných konzol.

Zároveň však právnici Microsoftu vedome zabúdajú dodať, že v tejto generácii je už situácia o čosi iná. Microsoft síce naďalej neposkytuje počty predaných konzol, no už niekoľkokrát skonštatoval, že Xbox Series generácia je najrýchlejšie predávanou generáciou konzol a podľa odhadov analytikov by ich predaje mali dosahovať úroveň 16,5 milióna konzol, zatiaľ čo Sony má na konte 21,7 milióna predaných PlayStation 5 konzol.

Viac článkov týkajúcich sa reakcie Microsoftu na vyjadrenia Sony nájdete nižšie.

Zdroj: Eurogamer

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk