Video ktoré „zničilo Xbox One“ nebolo namierené proti Xboxu

Video ktoré „zničilo Xbox One“ nebolo namierené proti Xboxu

 

Iba sa trochu zabavili.

Asi nič nie je väčším synonymom minulej generácie konzol ako video, ktoré vyprodukovala PlayStation divízia tesne po odhalení Xbox One. V tom čase ešte Microsoft trval na reštriktívnych DRM podmienkach svojej novo-predstavenej Xbox One konzoly a tie zvozilo Sony pod čiernu zem vo videu s názvom Used Game Instructional Video.

A aj keď Microsoft neskôr upustil od svojich DRM plánov, tak značka Xbox bola poškodená čo vyústilo v dominanciu PlayStation 4 konzoly a trvalo roky, pokiaľ sa Xbox divízia spamätala.

Dnes už bývalý šéf PlayStation Jack Tretton však v rozhovore pre Axios potvrdil, že toto video nebolo myslené tak, že si chceli vystreliť z Microsoftu: „Mám veľa priateľov v Microsofte teraz a mal som veľa priateľov aj vtedy. A nerobil som to na ich úkor. Jednoducho som sa ohľadom toho videa cítil dobre.“

V nedávnom dokumente o histórii Xboxu s názvom Power On sa tomuto videu venovalo aj vedenie Xboxu, ktorí ho označili ako moment „kedy sa veci naozaj stali škaredými.“ A aj keď je zrejmé, že toto video nespôsobilo dominanciu PlayStation 4 v minulej generácii, tak ju určite charakterizovalo.

Zdroj: Axios

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk