Sony dočasne odstavilo servery LittleBigPlanet kvôli útokom hackerov

Sony dočasne odstavilo servery LittleBigPlanet kvôli útokom hackerov

 

Podľa všetkého sa nejedná o prvé útoky.

Bohužiaľ, filmové stvárnenie hackerov sa vo väčšine prípadov líši od reality. Dôkazom toho je aj dočasné vypnutie serverov pre zdanlivo detskú sériu LittleBigPlanet, na ktorú hackeri zaútočili hanlivými správami.

Celá nadväznosť udalostí začala naberať na dôležitosti v piatok 21. mája, kedy na oficiálnom twitteri LBP sa objavila správa o tom, že tvorcovia „si uvedomujú, že niektorí hráči majú problémy so servermi a tieto nové útoky vyšetrujú .“ Netrvalo dlho a hneď na druhý deň sme sa dočkali úplného vypnutia serverov, ktoré tvorcovia opäť okomentovali so slovami: „Kvôli závažnosti nedávnych útokov nemáme inú možnosť, ako dočasne deaktivovať herné servery,“ píše sa v tweete. "Tieto útoky neberieme na ľahkú váhu, zvlášť keď sa zameriavajú na našich verných členov komunity. Ďakujeme za pochopenie."

Čo si ale môžete predstaviť pod týmito útokmi? Možno vás trochu prekvapím, ale jedná sa o urážlivé správy, ktoré vám vyskakujú do hry počas hrania a podľa všetkého dokážu byť dosť osobné. To je niečo s čím sa len ťažko nadobudne ten správny herný zážitok a ako rodič by ste určite nechceli, aby vaše dieťa muselo počas hrania čeliť takýmto ofenzívnym správam.

Nižšie prikladám aj screenshoty, ktoré na Twitter pripol užívateľ pod názvom Maymay.

 

Podľa všetkého ale toto nie je prvýkrát, čo mala hra problémy so servermi. V marci sa vyskytli problémy s pripojením, ktoré na istý čas spôsobili výpadky serverov. Spoločnosť Sony nikdy neuviedla dôvod týchto problémov, ale členovia komunity uviedli, že boli spáchané DDoS útoky. Ako dôvod sa uvádzalo, že útočníci neboli spokojní, ako Sony zaobchádzalo so sériou LittleBigPlanet.

Zdroj: VG247, Eurogamer, Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk