Originálny Baldur's Gate: Dark Alliance vyjde už zajtra na konzoly a neskôr aj PC

Originálny Baldur's Gate: Dark Alliance vyjde už zajtra na konzoly a neskôr aj PC

 

Trvalo to len 20 rokov a dozvedáme sa to len 1 deň pred vydaním.

Dnes bolo spoločnosťami Interplay a Wizards of the Coast ohlásené vydanie Baldur's Gate: Dark Alliance s tým, že hra vyjde už zajtra. Nie, nezbláznil som sa ešte, snáď, nakoľko teraz nejde o multiplayerovú akciu Dungeons & Dragons: Dark Alliance, ale o hack and slash hru Baldur's Gate: Dark Alliance, ktorá vyšla pred približne 20 rokmi na PlayStation 2 (a neskôr aj na Xbox, Gamecube a GBA). Hra vyjde 7. mája na PlayStation 4, PlayStation5, Xbox One, XBSX a Switch, s tým, že PC verzia a verzia pre mobily vyjdú niekedy neskôr, no ešte v tomto roku.

Baldur's Gate: Dark Alliance bola prvá konzolová hra série Baldur's Gate, ktorá oproti originálu upustila od taktických súbojov a detailnej implementácie pravidiel Dungeons & Dragons The 2nd Edition a priniesla priamočiarejšiu a na akciu zameranú hrateľnosť v štýle Diablo. Hra dostala aj nemenej podarené pokračovanie Baldur's Gate: Dark Alliance II a vo vývoji bol aj Baldur's Gate: Dark Alliance III, avšak hra bola zrušená, nakoľko vývojárov z Black Isle Studios postihol krach.

Zdroje uvádzajú, že hra má mať lepšiu grafiku oproti originálu a taktiež podporu 4K rozlíšenia, no z videa nie je vidieť výraznejších zmien oproti originálu. IGN uvádza, že ide len o znovuvydanie, a na tom by ani nebolo nič zlé, ak by hra vyzerala stále dobre. O tejto hre sa to ale povedať nedá a pritom si za ňu účtujú 30 eur.

Zdroj: Gematsu, IGN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk