Capcom chystá ďalšie remaky a oživenia svojich legendárnych značiek

Capcom chystá ďalšie remaky a oživenia svojich legendárnych značiek

 

Čo to teda bude?

Zatiaľ čo v ešte nedávno bol Capcom vo veľkých problémoch a hľadal svoju identitu, dá sa povedať, že ju chvalabohu našiel a dnes patrí medzi tých najoceňovanejších vydavateľov na trhu. Stačí spomenúť hry ako Devil May Cry 5, či remake Resident Evil 2 alebo hoc aj Monster Hunter: World. Všetko sú to komerčne a aj kriticky úspešné hry a presne v tejto trajektórii chce Capcom pokračovať ďalej.

Počas prezentovania finančných výsledkov investorom informoval Capcom, že Devil May Cry 5 predal viac ako 2,5 milióna kópií, pričom Resident Evil 2 predal vyše 4,5 milióna kópií. A Monster Hunter World? Ten predal neuveriteľných 14 miliónov kópií.

Preto Capcom plánuje do budúcnosti ešte viac remakov a oživení svojich značiek. Takže pevne veríme, že medzi týmto oživeniami bude aj Dino Crisis po ktorom prahne mnoho hráčov. A taktiež to pravdepodobne znamená, že sa čoskoro dočkáme aj remaku Resident Evil 3: Nemesis.

Asi sa zhodneme, že sústrediť sa na silné hry je oveľa lepší spôsob tvorby hier, ako vydávať polodokončené „live service“ hry však?

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk