Ďalší bič na lootboxy: Od roku 2020 budú vývojári povinne zobrazovať pravdepodobnosť získania predmetov v "Kinder Surprise"

Ďalší bič na lootboxy: Od roku 2020 budú vývojári povinne zobrazovať pravdepodobnosť získania predmetov v "Kinder Surprise"

 

Vyžaduje to organizácia ESA.

Jedným z najväčších ťahákov pri lootboxoch je pocit, že práve ten je pravý a toto je tá krabička, ktorá vám dá vzácny predmet. Pre tento pocit je mnoho hráčov ochotných na lootboxoch preinvestovať stovky €. Lenže, čo keby ste vedeli akú mizernú šancu na získanie daného predmetu máte? Možno by si niektorí hráči rozmysleli, či sa podelia s hrou o svoje peniaze.

Presne takýto nápad dostala organizácia ESA (Entertainment Software Association). Jej šéf Michael Warnecke totiž prezradil, že už čoskoro budú mať všetci výrobcovia konzol zákaz vydať hry s lootboxami, ktoré nemajú zobrazenú pravdepodobnosť získania predmetu určitej rarity. Podľa Warneckeho sa na tom dohodli všetci výrobcovia konzol a vydavatelia, konkrétne spoločnosti Activision Blizzard, Bandai Namco, Bethesda, Bungie, Electronic Arts, Microsoft, Nintendo, Sony, Take-Two, Ubisoft, Warner Bros a Wizards of the Coast. Táto zmena má nastať do konca roka 2020.

Nie je to síce úplný zákaz lootboxov, no určite sa zhodneme, že je to krok správnym smerom.

Organizácia ESA síce zastrešuje iba americký trh, no dá sa predpokladať, že pri jeho implementácii nebude vynechaná ani Európa.

Sony k tomuto kroku vydalo toto vyhlásenie: „Sony Interactive Entertainment cieli na to, aby ubezpečil hráčov na konzole Playstation, že budú mať prístup ku kontrole svojej peňaženky a aby vedeli robiť dobre informované rozhodnutia o in-game nákupoch. Podporujeme snahu herného priemyslu o zverejnenie pravdepodobnosti pri získavaní náhodných virtuálnych predmetov, ktoré sú známe ako lootboxy a odhodlanie poskytovať spotrebiteľom informácie o všetkých hrách, ktoré pripravujeme a vydávame.“

Nintendo taktiež vydalo vyhlásenie: „V spoločnosti Nintendo sa chceme ubezpečiť, že hráči robia informované rozhodnutia počas hrania našich hier. Vzhľadom na tieto snahy bude Nintendo vyžadovať uverejnenie pravdepodobnosti v hrách na Nintendo Switch o všetkých vydavateľov a vývojárov. Táto povinnosť sa bude vzťahovať na všetky nové hry, ale aj na aktualizácie pre staré hry.“

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk