„Forza-killer“ končí! Sony vypína servery Driveclub a hru sťahuje z PS Store

„Forza-killer“ končí! Sony vypína servery Driveclub a hru sťahuje z PS Store

 

Tvorcovia hry už taktiež dlhšiu dobu neexistujú.

Pri predstavení konzoly Playstation 4 nás všetkých ohúrila hra Driveclub od Evolution Studios, tvorcov série Motorstorm. Sony túto hru pasovala do pozície priameho konkurenta Xboxovej série Forza a okrem úžasného vizuálu nám hra mala ponúknuť aj skvelú hrateľnosť.

Lenže nič nevyšlo podľa predstáv. Driveclub vyšiel s veľkým množstvom problémov a malým množstvom obsahu, čo sa odrazilo nie len na hodnoteniach a na počte hráčov, ale aj na budúcnosti štúdia Evolution Studios. To bolo totiž v roku 2016 zatvorené a jeho vývojári boli následne odkúpení štúdiom Codemasters.

Hra nedopadla o nič lepšie. Sony oznámilo, že 31. augusta 2019 odstráni hru a všetky DLCčka z Playstation Store (vrátane Driveclub VR a Driveclub Bikes) a následne 31. marca 2020 vypne servery hry. Hráči budú môcť ďalej hrať hru pre jedného hráča, no všetky sociálne a online prvky po tomto dátume fungovať nebudú. A vzhľadom na to, že veľká časť Driveclubu ležala práve v sociálnych prvkoch, tak je jasné, že hra stratí veľké čaro.

Ak teda chcete získať digitálnu verziu hry, čas máte len do konca augusta.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk