Plánuje Microsoft znovu investovať do Heroes of the Storm?

Plánuje Microsoft znovu investovať do Heroes of the Storm?

 

Hra Heroes of the Storm dostala ďalšiu prekvapivú a veľkú aktualizáciu.

MOBA Heroes of the Storm bola dlhšie považovaná za mŕtvu hru (aj keď neprávom), keď v roku 2021 oznámil Blizzard, že hra prechádza do tzv. "maintenance režimu". To znamenalo, že hra, podobne ako Starcraft, nedostane už žiaden aktívny vývoj. Odvtedy hráči dostali len sporadické a malé aktualizácie, ktoré neprinášali žiadne veľké zmeny. Zdá sa, že v poslednej dobe nastal nejaký zlom. Odkedy sa Activision-Blizzard stal súčasťou Xboxu, Heroes of the Storm dostala už druhú veľkú aktualizáciu, ktorá priniesla niekoľko zaujímavých a významných zmien, ktoré naznačujú, že by hra mohla mať ešte dlhú a zaujímavú budúcnosť.

Najnovšia aktualizácia priniesla zmenu v rámci zisku XP v hernom režime ARAM, kde hráči proti sebe bojujú s náhodnými hrdinami na jedno-lajnovej mape. Okrem toho sa zmenili aj niektoré schopnosti hrdinov, aby sa zvýšila ich vyváženosť. Tieto zmeny by sa dali považovať za úplne bežné, keby táto aktualizácia neobsahovala aj dve nezvyčajné úpravy, ktoré upútali pozornosť mnohých hráčov. Najnovšia aktualizácia priniesla zmenu v rámci zisku XP v hernom režime ARAM, kde hráči proti sebe bojujú s náhodnými hrdinami na jedno-lajnovej mape. Okrem toho sa zmenili aj niektoré schopnosti hrdinov, aby sa zvýšila ich vyváženosť. Tieto zmeny by sa dali považovať za úplne bežné, keby táto aktualizácia neobsahovala aj dve nezvyčajné úpravy, ktoré upútali pozornosť mnohých hráčov.

Prvou zmenou je, že viaceré ikony schopností hrdinov boli aktualizované, aby lepšie reflektovali schopnosti, ktoré predstavujú. Táto časť vyvolala mnohé otázniky, keďže napriek tomu, že sa na vývoji hry už aktívne nepracuje, došlo k takejto "grafickej" zmene. Druhou zmenou je to, že viacero hrdinov dostalo zmenenú klasifikáciu ich obtiažnosti, ktorá určuje, aké ľahké alebo ťažké je hranie za daného hrdinu. Väčšina hrdinov dostala zvýšenu klasifikáciu obtiažnosti. Napríklad taký Deathwing, ktorý bol doteraz označený ako stredne ťažký hrdina, je momentálne klasifikovaný ako ťažký hrdina, čo znamená, že hranie za neho si vyžaduje viac zručnosti. Tieto zmeny vyvolali mnohé otázky. Hráči začali špekulovať, či má Microsoft v pláne znovu investovať do aktívneho vývoja tejto hry a prilákať nových hráčov, ktorí by prvýkrát vstupili do Nexusu. 

Práve toto by mohlo byť pre Microsoft skvelou príležitosťou - vlastniť "platformu", prostredníctvom ktorej by mohli propagovať svoje ďalšie hry a značky. Tieto zmeny vyvolali mnohé otázky. Hráči začali špekulovať, či má Microsoft v pláne znovu investovať do aktívneho vývoja tejto hry a prilákať nových hráčov, ktorí by prvýkrát vstupili do Nexusu. Mnoho hráčov (a ja sa hrdo radím medzi nich) tvrdí, že znovu-investovanie do tejto hry by bolo zo strany Microsoftu vynikajúcim krokom. 

Heroes of the Storm je unikátna (MOBA) hra, ktorá v sebe spája rôzne svety Blizzardu, kde na mnohých bojiskách proti sebe stoja známe postavy z hier. Hráči sa môžu stretnúť nielen s Guldanom, Varianom či Jainou z Warcraftu, Raynorom, Zagarom, Abathurom zo Starcraftu, či Leoricom, ale taktiež aj menej známymi postavami ako sú The Lost Vikings alebo priamo originálne postavy z Nexusu (Orphea či Qhira). Práve toto by mohlo byť pre Microsoft skvelou príležitosťou - vlastniť "platformu", prostredníctvom ktorej by mohli propagovať svoje ďalšie hry. K hore spomínaným hrdinom by sa mohol pridať Master Chief, Marcus Fenix, Senua, či taký Sabrewulf, vďaka ktorým by hráči mohli prejaviť záujem o tieto značky, ktorí o nich doteraz neprejavovali záujem/nepoznali ich.

Zatiaľ však nie je jasné, či sa tieto špekulácie potvrdia, ale mnoho hráčov dúfa, že áno. Heroes of the Storm je totiž hra, ktorá má stále obrovský potenciál a má toho, čo ponuknúť. Hra ako taká priniesla niečo nové a zábavné do žánru MOBA hier (od viacerých ("objective-based") máp, až po využitie mountov v zápase, rýchlosti zápasov, či možnosti "comebacku"). Hra má stále vernú a aktívnu komunitu, vďaka ktorej je možné veľmi rýchlo nájsť zápasy v rôznych herných módoch (quickplay, ARAM, ranked). Heroes of the Storm by si zaslúžili viac pozornosti a podpory, a možno ju aj dostane, ak sa Microsoft rozhodne investovať do tejto hry. 

"See you in the Nexus".

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk