Nightdive v ráži: Prichádza remaster Dark Forces a Turok 3

Nightdive v ráži: Prichádza remaster Dark Forces a Turok 3

 

Zavŕšenie trilógie a príchod Star Wars Doom.

Zdá sa, že po výraznom zakopnutí s remasterom Blade Runner je Nightdive opäť v plnej sile, nakoľko po skvelom remaku System Shock ohlasujú remaster kultoviek Star Wars: Dark Forces a tretieho dielu Turok, pričom obe vynovené verzie vyzerajú výborne.

Star Wars: Dark Forces Remaster

Dark Forces bola svojho času odpoveď LucasArts na úspech Dooma a nesmierne podarený. No veď si to len predstavte - zbesilá hrateľnosť Dooma v prostredí Star Wars. Ako isto uznáte, to si už samo pýtalo o úspech. Pôvodná hra vyšla ešte na MSDOS v roku 1995. Majstri svojho remesla Nightdive Studios sa chopili svojho žezla, aby v remasterovanej verzii priniesli podporu 120 Hz, 4k rozlíšenia, pokročilejšie renderovanie 3D vďaka KEX Engine, vylepšené cutscény, podporu ovládačov, trofejí a achievementov.

Hra vyjde ešte nevedno kedy na PC, PS4, PS5, XONE, XSERIES a Switch. Ešte tento rok by mal byť ohlásený dátum vydania.

Turok 3: Shadow of Oblivion

Frenetická FPSka, ktorá vyšla len na Nintendo 64 a odvtedy sa po nej ako keby zľahla zem ukončí trilógiu remasterov tejto výbornej série. Po Turok a Turok 2: Seeds of Evil teda prichádza Turok 3: Shadow of Oblivion, aby ako prvá hra od Nightdive bežiaca na najnovšej verzii KEX Engine priniesla podporu 4k, 120 fps, vylepšené textúry a moderné metódy nasvietenia a renderovania (AA, motion blur, ambient occlusion, dynamické tiene), podporu ovládačov a taktiež aj vylepšenú hrateľnosť. Switch verzia ponúkne aj možnosť gyroskopického ovládania.

Hra vyjde na PC (Steam), PS4, PS5, XONE, XSERIES a Switch 14. novembra.

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk