Naughty Dog sa už oficiálne označilo (aj) za PC vývojárske štúdio

Naughty Dog sa už oficiálne označilo (aj) za PC vývojárske štúdio

 

Budúcnosť neleží len na PlayStation 5.

Prvý pokus veľmi nevyšiel. Na PC port The Last of Us: Part I sa zniesla vlna kritiky a na ňu muselo štúdio Naughty Dog reagovať. A samozrejme sme sa dočkali uistenia, že na najpálčivejších problémoch sa už pracuje.

Oprava PC verzie hry však nie je iba kvôli hráčom, ale aj kvôli naberaniu skúseností samotného štúdia. Naughty Dog totiž v blogovom príspevku oznámilo, že do budúcnosti bude svoje hry okrem PlayStation konzol vyvíjať aj s PC platformou v pamäti.

„Kam nás zavedie ďalšie dobrodružstvo spoločnosti Naughty Dog? Buďte si istí, hráči PlayStation a PC, že sa už teraz tešíme na ďalšie spoločné zážitky, či už preferujete ovládač DualSense alebo klávesnicu a myš. Vývoj pre obe platformy nám umožňuje zapracovať poznatky získané z oboch do celkového dizajnu našich hier. Zdieľanie našich príbehov a skúseností na PS5 aj PC je niečo, čo spoločnosť Naughty Dog prijala a bude podporovať aj naďalej,“ napísalo štúdio.

Čo to teda znamená v praxi? Pravdepodobne nič nové. Vieme, že štúdio pracuje na multiplayerovej The Last of Us hre a nakoľko šéf PlayStation Studios Hermen Hulst už v minulom roku potvrdil, že live service hry budú prichádza na PC v rovnaký deň vydania ako na PlayStation, tak je celkom jasné, že táto hra príde na PC platformu okamžite pri vydaní.

Taktiež by sme sa nedivili, ak by už štúdio pomaly ale isto kuchtilo PC port hry The Last of Us: Part II a to zároveň s natívnou PlayStation 5 verziou hry.

Reálne to však znamená potvrdenie toho, čo sme už tušili. PlayStation Studios sa pomaly ale isto otvárajú PC platforme.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk