Diablo IV bude pravdepodobne druhou hrou na PC s podporu DirectStorage

Diablo IV bude pravdepodobne druhou hrou na PC s podporu DirectStorage

 

Bleskové nahrávacie obrazovky.

Po beta testovaní očakávanej ARPG hry Diablo IV sa PC komunita pustila do preskúmavania súborov a v nich našli DLL súbor pre DirectStorage. Táto funkcia nebola aktivovaná počas bety, no jej prítomnosť v súboroch s hrou naznačuje, že sa s ňou ráta do vydania plnej verzie v júni.

Išlo by tak o druhú AAA hru na PC, ktorá DirectStorage podporuje po januárovej hre Forspoken. DirectStorage je API Microsoftu, ktoré dokáže presunúť dáta z disku do GPU namiesto CPU za účelom dekompresie vďaka čomu sa nie len že dokážu masívne skrátiť nahrávacie obrazovky, ale uvoľnia sa aj dodatočné zdroje CPU, ktoré by inak dekompresiu vykonávali. GPU je totiž v procese dekompresie oveľa efektívnejšia vďaka čomu napríklad dokáže mať grafický čip priamy prístup k vysokokvalitným textúram, čím sa taktiež môže zredukovať stuttering.

Digital Foundry pri Forspoken zistilo, že pri aktivácii DirecStorage vo Forspoken sa nahrávacie obrazovky skrátili o 25% pri použití high-end procesora a až o 50% pri používaní slabšieho procesora (AMD Ryzen 5 3600).

Diablo IV príde na PC, Xbox a PlayStation.

Zdroj: HotHardware

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk