• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Steam vynovil svoju stránku s najpredávanejšími hrami a tá nám odhalila niekoľko zaujímavostí
Steam vynovil svoju stránku s najpredávanejšími hrami a tá nám odhalila niekoľko zaujímavostí

Steam vynovil svoju stránku s najpredávanejšími hrami a tá nám odhalila niekoľko zaujímavostí

 

Namiesto hráčov sú tu peniaze.

Valve vynovilo svoju stránku Steam Stats, ktorá doteraz primárne slúžila na ukážku počtu hráčov TOP 100 hier na Steame v danom momente a taktiež nám ukazovala počet prihlásených užívateľov na Steame. Nová verzia dostala názov Steam Charts a je oveľa atraktívnejšia a poskytuje viac informácií.

Okrem tradičného rebríčka TOP 100 najhrávanejších hier tam totiž pribudol aj rebríček TOP 100 najpredávanejších hier, pričom na stránke nechýbajú ani týždenné a mesačné rebríčky toho najpredávanejšieho, čo sa dostalo na Steam.

Skvelé je aj to, že rebríček najpredávanejších hier sa dá vyfiltrovať podľa jednotlivých krajín, no negatívom je to, že slovenský rebríček sa tam zatiaľ nenachádza. Naopak, ten český tam nájdete a z neho napríklad vyplýva, že najpredávanejšou hrou u českých Steam hráčov je Call of Duty: Modern Warfare II nasledovaný hrami Slime Rancher 2, CS: GO a Cyberpunk 2077. Tento rebríček nezahŕňa iba tržby so samotného predaja hry, ale aj tržby z mikrotransakcií či predaja DLC obsahu. 

Zaujímavý je taktiež ukazovateľ toho, ako dlho sa jednotlivé hry držia v rebríčku TOP 100 najpredávanejších a tento rebríček efektívne ukazuje to, ako dlhodobo si jednotlivé hry vedia udržať popularitu.

Najdlhšie sa v rebríčku TOP 100 najpredávanejších hier drží CS:GO (528 týždňov), za ktorým nasleduje hra Warfarme (429 týždňov), GTA V (401 týždňov), The Elder Scrolls Online (400 týždňov), Rust (378 týždňov) a PUBG (287 týždňov).

Rebríček je navyše upravovaný v reálnom čase a pre tých, ktorých zaujímajú takéto informácie je tak oveľa relevantnejší.

Zdroj: Valve

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk