Microsoft sprístupnil DirectStorage na PC pre vývojárov hier

Microsoft sprístupnil DirectStorage na PC pre vývojárov hier

 

Next-gen dorazil aj tam.

Jednou z nových softvérových inovácii, ktoré priniesol Microsoft vydaním Xbox Series X/S generácii konzol je technológia DirectStorage, ktorá má dôležitú úlohu. Ide totiž o API, ktoré má využiť rýchlosti SSD diskov a rozviazať tak dizajnérom hier ruky. Tí tak budú môcť vytvárať živšie a väčšie prostredia a nebudú sa musieť spoliehať na spomaľovacie sekvencie v hrách, ktoré majú za úlohu uvoľniť pamäť vymazaním starých assetov a nahraním nových assetov.

Nakoľko má však Microsoft ruky namočené aj do PC biznisu, tak je v ich najlepšom záujme, aby túto technológiu priniesli aj tu a presne to sa aj stalo. Microsoft totiž oznámil vydanie SDK pre DirectStorage a vývojári tak môžu začať s implementáciou tejto technológie do svojich hier. Len tak mimochodom, nedávno sme vás informovali o tom, že Forspoken bude pravdepodobne prvou hrou, ktorá bude DirectStorage využívať.

DirectStorage je však technológia určená iba pre operačný systém Windows 11 a ak ju teda chcete využívať a ste na Windows 10 (alebo nebodaj Windows 7), tak pri hrách s využitím DirectStorage budete asi musieť prejsť na najnovší operačný systém Microsoftu.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk