EA znova našlo výhovorku, prečo hra FIFA 22 na PC nie je next-gen

EA znova našlo výhovorku, prečo hra FIFA 22 na PC nie je next-gen

 

Opäť tá istá pesnička.

Zatiaľ čo EA Sports sa snaží pri marketingu hry FIFA 22 ohúriť novou technológiou Hypermotion, ktorá posunie hráčske animácie na novú úroveň a hra zároveň prinesie masívne zlepšenia do umelej inteligencie, tak PC hráči majú hlavy v smútku. Ani jedno nové vylepšenie sa totiž netýka PC verzie hry.

Podobne ako v minulom roku, tak aj teraz EA prisúdilo PC hráčom verziu hry FIFA, ktorá technologicky vychádza z old-gen verzie hry, teda tej, ktorá je určená pre konzoly Xbox One a PlayStation 4. A nakoľko tá vylepšenia nedostane, tak ich nedostane ani PC verzia. Paradoxné je, že tento rok sa do next-genu pridala aj verzia pre Google Stadia, ale o tom potom.

Redakcia PC Gamer sa tak spýtala priamo hovoru EA, prečo sú PC hráči braní ako cestujúci druhej kategórie, keď hardvér mnohých PC hráčov zďaleka prevyšuje to, čo je dostupné v nových konzolách a tak o tom, že by PC hráči hru hardvérovo nezvládli nemôže byť ani reč.

Hovorca EA však prakticky iba zopakoval rovnakú výhovorku, ktorú poskytol v minulom roku, akurát ju zaobalil tak trochu inak: „Ak by sme priniesli HyperMotion technológiu a Immersive Match Day funkciu na PC, tak by to výrazne navýšilo minimálne hardvérové nároky hry a to by znamenalo, že veľká časť PC komunity by nemohla hru hrať. To by malo obrovský dopad na našu PC komunitu, ktorá si užíva FIFU každý rok pretože mnoho hráčov by bolo vylúčených z hrania, pokiaľ by si neupgradovali svoje počítače aby mohli hru hrať. Tešíme sa na to, že PC hráči budú môcť zažiť vylepšenia v hrateľnosti, ktoré sme si pre nich pripravili v hre FIFA 22.“

Problém je tak jasný. Zatiaľ čo horné percento hráčov by nemalo problém next-gen verziu FIFA 20 rozbehnúť, tak EA by odstrihlo veľkú časť hráčov, ktorí nemajú dostatočne výkonné počítače. A nakoľko EA má nepochybne dobrý prehľad o tom, na akých zostavách je séria FIFA na PC hrávaná, tak vedia predpovedať o aké tržby by presunom na next-gen prišli. Je to teda čisto biznis rozhodnutie.

Dá sa teda predpokladať, že next-gen FIFA príde na PC vtedy, keď podiel hráčov so slabým hardvérom bude dostatočne nízky na to, aby sa EA odhodlalo odignorovať ich a prinútiť ich upgradovať. Teda asi niečo podobné, ako pri sérii NBA 2K.

FIFA 22 vychádza 1. októbra na PC, Xbox a PlayStation konzoly a Google Stadia.

Zdroj: PCGamer
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk