Epic minul za Epic Games Store exkluzivity viac ako miliardu dolárov

Epic minul za Epic Games Store exkluzivity viac ako miliardu dolárov

 

Drahý špás.

Miliardy, ktoré spoločnosti Epic Games priniesla hra Fortnite určite neležia len tak na bankových účtoch a spoločnosť ich investovala do akvizície nových štúdií, rozšíreniu možností svojho Unreal Enginu a taktiež aj na rozbeh svojho digitálneho obchodu – Epic Games Store.

A hlavne pri Epic Games Store bol Epic extrémne agresívny. Začal si totiž zaisťovať časové exkluzivity pre svoj obchod napriek nevôli mnohých hráčov. Lenže takýto biznis nie je práve najlacnejší a plne to dokazujú interné dokumenty spoločnosti, ku ktorým sa verejnosť dostala vďaka sporu Epic vs. Apple.

Podľa nich totiž do septembra 2019 uzavrel Epic Games 105 exkluzívnych zmlúv s rôznymi vývojármi a celková suma v kompenzáciách presiahla jednu miliardu dolárov. Z toho bolo 444 miliónov dolárov pre hry, ktoré boli vydané v roku 2019, 542 miliónov dolárov pre hry, ktoré boli vydané v roku 2020 a na rok 2021 už boli zarezervované exkluzívne hry s kompenzačnou sumou 52 miliónov dolárov. Nakoľko však tento údaj pochádza zo septembra 2019, tak sme si bez pochyby istí, že táto suma je už oveľa vyššia.

Exkluzivity, ktoré sa vyskytli na Epic Games Store boli vo forme časových exkluzivít ale aj plnohodnotných exkluzivít a v posledných mesiacoch začal Epic investovať aj do vývoja hier v spolupráci aj s fínskym štúdiom Remedy.

Suma nie je až taká prekvapujúca hlavne vzhľadom na to, že iba zaistenie 6-mesačnej exkluzivity Borderlands 3 stálo Epic Games 115 miliónov dolárov.

A je zrejmé, že Epic neplánuje veľmi poľaviť. Na rok 2021 chce mať obchod 52 exkluzivít, na rok 2022 by to malo byť 36 exkluzivít a v roku 2023 a 2024 by sme sa mali dočkať 34 exkluzivít. A medzi nimi pravdepodobne nájdeme aj Dead Island 2 a Saints Row 5. 

Epic by Dominik Farkaš on Scribd

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk