Šéf CD Projekt RED reaguje na kritický článok týkajúci sa vývoja Cyberpunk 2077

Šéf CD Projekt RED reaguje na kritický článok týkajúci sa vývoja Cyberpunk 2077

 

„Ten druhý“ pohľad.

Počas víkendu sme sa dočkali ďalšie „štipľavého“ článku od známeho herného novinára Jasona Schreiera, ktorý nám tentokrát priblížil vývoj a vydanie Cyberpunku 2077. Z neho sme sa dozvedeli, že demo z E3 2018 bolo „podvodom,“ že vývojári vedeli, že hra nie je pripravená na vydanie v roku 2020 a že celý vývoj sprevádzala hromada zmätku, odchodov a celá produkcia hry sa začala až v roku 2016. Viac už však v samostatnom článku.

Schreier taktiež prezradil, že so žiadosťou o vyjadrenie oslovil štúdio CD Projekt RED, no do uzávierky sa štúdio nevyjadrilo. Vyjadrilo sa však po vydaní tohto článku. A to cez šéfa vývojárskeho štúdia Adama Badowskiho, ktorý sa podelil o niekoľko „myšlienok.“

Na tému „fake“ dema z roku 2018 skonštatoval, že iba v minime prípadov nie sú také dema tzv. vertical slice alebo testom vízie hry, pretože je to príliš skoro na to, aby bola hra pripravená v štandardnej verzii. Zároveň však popiera, že by bolo demo úplným podvodom. Argumentuje tým, že mnoho scén sa vo finálnej hre nachádza presne tak, ako v tomto deme a taktiež argumentuje watermarkom „Work in progress,“ ktorý naznačuje, že jednotlivé aspekty sa môžu do vydania zmeniť. A taktiež tvrdí, že zmeny vo vlastnostiach hry často vyplývajú z kreatívneho procesu pri hernom vývoji.

Badowski sa taktiež pousmial nad tvrdením, že „väčšina štúdia“ tvrdila, že hra nebude pripravená na rok 2020. Podľa neho to Schreier nemôže takto označiť, pretože sa rozprával iba s 20 členmi 500-členného štúdia.

Tretia záležitosť ku ktorej sa Badowski vyjadril bol problém komunikácie v štúdiu. Mnohí nepoľskí vývojári sa totiž Schreierovi posťažovali, že ich kolegovia používali pri komunikácii poľštinu, kvôli čomu sa cítili vylúčení. Na to reagoval jednoducho, že štúdio má pravidlo, že všetky oficiálne mítingy a oficiálna komunikácia sú v angličtine. Zároveň však dodal, že je celkom normálne keď sa Nemci rozprávajú po nemecky, Poliaci po poľsky a Španieli po španielsky.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk