Štúdiu IOI a Epicu sa nakoniec podarilo uhasiť požiar s názvom Hitman 3

Štúdiu IOI a Epicu sa nakoniec podarilo uhasiť požiar s názvom Hitman 3

 

Už sa stupňovalo napätie...

Zlč sa zdvihla PC hráčom, ktorí sa tešili na hru Hitman 3. Odhliadnuc od toho, že hra sa na PC dá zaobstarať iba cez Epic Games Store, čo ešte stále mnohým prekáža, tak ešte koncom minulého týždňa sa tí, ktorí boli ochotní prehrýzť EGS dozvedeli správu, ktorá sa nedala označiť inak, ako úder do brucha.

Podľa tejto správy by si v Epic Games Store museli kúpiť aj dvojicu predchádzajúcich dielov, ako by chceli mať prístup k levelom z jednotky a dvojky v Hitman 3. O čom to vlastne hovorím? Hitman 3 je zavŕšením trilógie, no IO k celému projektu pristupuje ako k jednej komplexnej hre. To znamená, že okrem šiestich nových lokalít, ktoré budú dostupné v Hitman 3 získajú hráči aj prístup k vylepšeným levelom z Hitman 2 a Hitman. Lenže na to, aby ten prístup získali musia vlastniť tieto hry, čo je pochopiteľné.

Problémom však je, že väčšina hráčov má Hitmana 1 a 2 na Steame a Hitman 3 je exkluzivita na Epic Games Store. IO Interactive sa však ponúklo, že tento problém vyrieši. Pre všetkých vlastníkov Hitman 3 ponúkli na 14 dní po vydaní hry (20. január 2021) 80% zľavu na tzv. Hitman 3 Access Pass, ktorý by im dal prístup k levelom z jednotky a dvojky.

Pochopiteľne hráčov to poriadne naštvalo, pretože si musia znovu kupovať hru, ktorú si už raz kúpili a to iba preto, že štúdio sa rozhodlo trojku vydať exkluzívne na Epic Games Store a začala sa hlasná kritika, ktorá vyústila až vo vyjadrenie šéfa Epicu Tima Sweeneyho, ktorý povedal, že sa na to spolu so štúdiom IO Interactive pozrú.

A voila, to čo sa nedalo sa zrazu dá. Štúdio cez svoj oficiálny Twitter účet oznámilo, že všetkým PC hráčom, ktorí vlastnia Hitmana 1 a 2 bude umožnené importovať lokality z týchto hier do trojky a to bez poplatku.

...a že vraj krik hráčov nezaberá...

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk