Majitelia RTX 2080Ti, je čas predávať: Úctyhodný výkon RTX 3080 naznačený v Doom Eternal

Majitelia RTX 2080Ti, je čas predávať: Úctyhodný výkon RTX 3080 naznačený v Doom Eternal

 

Zbaviť sa, pokiaľ ešte majú akú-takú cenu.

Že Nvidia Ampere grafické karty budú úžasne výkonné a za prekvapujúco priaznivú cenu, to sme už akosi tušili už len zo spôsobu, ako Nvidia RTX3000 grafické karty predstavovala. Postupne sa nám však odhaľuje, aký veľký rozdiel to v skutočnosti bude.

A jedno také video, ktoré kričí „predávajte svoju 2080Ti“ nám ukázala priamo Nvidia, kedy porovnala RTX 2080Ti s novou RTX 3080, čo vlastne ani nie je tak férové porovnanie, pretože RTX 3080 je nástupcom RTX 2080 a nie Ti verzie.

Napriek tomu však nová Ampere GPU doslova zničila svojho prechodu a to dosť výrazným spôsobom. Na testovanie bola použitá hra Doom Eternal s použitím Vulkan API. A zatiaľ čo pri staršej grafickej karte sa hra v 4K rozlíšení hýbala v scéne v okolí 95-100FPS, tak RTX 3080 dávala v rovnakej scéne vyše 160FPS.

Preto sa asi vôbec nečudujeme, že ešte stále súčasné grafické karty Nvidie tak rýchlo stratili na svojej cene. A keď sa pozriete na inzertné portály aj na Slovensku, tak nepochybne nájdete hráčov, ktorí sa pokúšajú Turing kariet zbaviť.

Zdroj: Nvidia

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk