Hre Metro Exodus sa po návrate na Steam darí výborne

Hre Metro Exodus sa po návrate na Steam darí výborne

 

Shenmue III naopak nie až tak dobre.

Pri publikovaní finančných výsledkov Embracer Group sa jej šéf Lars Wingerfors chvíľu venoval aj hre Metro Exodus (hru vydáva Deep Silver, ktorý je dcérskou spoločnosťou Embracer Group), ktorá po ročnej exkluzivite na Epic Games Store konečne vyšla oficiálne na Steame.

A s predajmi hry na Steame je vydavateľ zatiaľ veľmi spokojný: „Metro Exodus sa darilo skvelo na Epic Games Store a sme šťastní z predajov hry počas ročnej exkluzivity. To však neznamená, že nie sme spokojní s predajmi hry počas prvých dní od vydania na Steame. Myslím si, že je to skvelá hra a ľudia radi hrajú skvelé hry a dúfame, že sa hre bude naďalej dariť naprieč platformami.

Hra od svojho vydania na Steame dosiahla vyše 15 tisíc súčasne hrajúcich užívateľov, čo je nepochybne skvelé číslo, ktorému dopomohla aj znížená cena hry pri vydaní na tejto platforme.

Menej pozitívnych slov mal však Wingerfors smerom k nedávno vydanému pokračovaniu kultovej série Shenmue. Aj keď predaje neoznačil za sklamanie, tak jedným dychom dodal, že hra očividne nie je masovým produktom: „Shenmue III je IP a produkt, ktorý mám rád a finančne sa jej darilo obstojne a fanúšikovia sú šťastní. Na druhej strane je zrejmé, že toto nie je produkt pre masy. Je to produkt pre fanúšikov a to je komentár, ktorý by som k tejto hre rád dodal.“

Shenmue III počas Kickstarter kampane vyzbieralo 6,3 milióna dolárov, no počas prvého týždňa predajov sa jej podarilo dostať iba na 17. miesto britského rebríčka a v Japonsku predala slabých 18 tisíc kópií.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk