Nová IP od Bethesdy Starfield údajne čelí pri vývoji obrovským problémom

Nová IP od Bethesdy Starfield údajne čelí pri vývoji obrovským problémom

 

Ďalšia problematická hra od Bethesdy?

Fallout 76. Názov hry, ktorá zničila povesť Bethesdy v očiach mnohých fanúšikov. Tí teraz čakajú na ďalší krok tohto legendárneho štúdia, ktorý má túto povesť napraviť a to kvalitnou RPG hrou pre jedného hráča v otvorenom svete. Dá sa skonštatovať, že keď sa hry Starfield a The Elder Scrolls VI nevydaria, tak Bethesda dopadne z hľadiska reputácie podobne, ako momentálne Bioware. Viera tu však stále je.

Lenže podľa informácií z vnútra Bethesdy sa vývoj novej IP Starfield borí vo veľkých problémoch. Problémy totiž spôsobuje kombinácia toho, čo Bethesda od hry chce a to, čo im dovoľuje ich prastarý Creation Engine. Totižto vývojári chcú mať v hre „rýchlo pohybujúce sa vozidlá“ a prípadne aj cestovanie vesmírom, no Creation Engine to proste nezvláda a výrazným spôsobom to spomaľuje rýchlosť vývoja hry a spôsobuje vrásky na čelách vývojárov.

Navyše, atmosféra v Bethesde nie je po vydaní Falloutu 76 práve najlepšia a to sa netýka iba Bethesdy ako vývojárskeho štúdia, ale aj Bethesdy ako vydavateľa. To spôsobuje, že Todd Howard, ktorý je kreatívnym riaditeľom Starfieldu často absentuje pri tvorbe hry a posledným problémom je to, že jednotlivé Bethesda tímy (Bethesda Game Studios má jedno štúdio v Marylande, jedno v Montreali, jedno v Austine a jedno v Dallase) medzi sebou nevedia dobre a efektívne komunikovať čo ešte viac spomaľuje vývoj tejto hry.

A samozrejme, vedľajším efektom problémového vývoja Starfield je to, že tým pádom sa neustále posúva aj produkcia The Elder Scrolls VI.

Dúfame však, že Bethesda tieto problémy vyrieši a nakoniec nám dodá hru, ktorá je hodná povesti štúdia.

Zdroj: NeoGAF

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk