Ďalšia hra sa zbavuje lootboxov – tentokrát je to Rocket League

Ďalšia hra sa zbavuje lootboxov – tentokrát je to Rocket League

 

Asi nikomu nebude smutno.

Tlak na regulovanie lootboxov a hier s lootboxami už chvíľu existuje a postupne sa tejto nepopulárnej fíčurky v hrách zbavujú mnohí vydavatelia. Zbavili sa ich prakticky všetci veľkí vydavatelia s výnimkou Activisionu, pretože je prakticky isté, že legislatíva k lootboxom je na ceste, otázkou zostáva len to, kedy. A včera prišlo s ohlásením štúdio Psyonix, tvorcovia populárnej hry Rocket League.

Tí vydali vyhlásenie v ktorom oznámili, že odstránia lootboxy z hry niekedy v priebehu tohto roka a nahradia ich systémom, kde si budete môcť kúpiť predmety na vizuálnu úpravu autíčok za priamu platbu a nebudete sa musieť modliť, aby vám RNGesus doprial šťastie.

Vývojári však zatiaľ nekonkretizovali, ako konkrétne bude tento systém vyzerať. V predaji taktiež zostane Rocket Premium Pass, DLC autíčka a e-sports shop a tie nezmiznú a ani po deaktivovaní lootboxov.

Nepochybne bude mať tento krok niečo dočinenia s tým, že štúdio Psyonix odkúpila spoločnosť Epic Games v máji tohto roka a tí sa s lootboxami taktiež veľmi nekamarátia a prednedávnom ich odstránili z Fortnite: Save the World módu.

Zdroj: Rocket League

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk