Denuvo použité v Metro Exodus bolo cracknuté len pár dní po vydaní hry

Denuvo použité v Metro Exodus bolo cracknuté len pár dní po vydaní hry

 

Prvé tri najdôležitejšie dni ale ochrana ustála.

Denuvo, ochrana počítačových hier, ktorá kazí zážitok z hrania ako pirátom, tak i pocitvo kupujúcim hráčom, bola použitá aj vo výbornej strieľačke Metro Exodus, aby uchránila toľko eur, koľko to len pôjde pred definitívnym cracknutím, kedy prestáva mať už ďalej zmysel. Hovorí sa, že najdôležitejšie pre predaje hier sú prvé tri dni od vydania, preto môžeme povedať, že tu Denuvo, konkrétne Denuvo 5.6 poslúžilo dobre. Teraz je už ale ochrana nepodstatná, nakoľko sa ju podarilo cracknúť presne 5 dní od vydania skupinou CPY.

Teraz je na ťahu Deep Silver, ktorý by mal zlyhané bezpečnostné opatrenie z hry odstrániť, aby tak zabezpečil platiacim hráčom ten najlepší možný komfort (Ak teda sa v súvislosti s Epic Store dá vôbec hovoriť o nejakom komforte). Bolo zároveň dokázané, že ochrana má v určitých hrách neblahý vplyv na ich výkon, a bude teda zaujímavé sledovať, či pre niektorých hráčov prípadné odstránenie Denuva nezlepší technický výkon hry..

Gamesite.sk sa hrubo dištancuje od akéhokoľvek prejavu nelegálneho nadobúdania počítačových hier, ktoré škodí nielen spoločnostiam a hernému priemyslu, ale i hrám ako takým a v neposlednom rade i hráčom. Pirátením hier porušujete zákon 283/2014 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 618/2003 Z.z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (autorský zákon) v znení neskorších predpisov.

Zdroj: DSOG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk