Fanúšikovia Metra sú ochotní zaplatiť viac ako 100€ za to, aby sa vyhli Epic Games Store

Fanúšikovia Metra sú ochotní zaplatiť viac ako 100€ za to, aby sa vyhli Epic Games Store

 

Vydanie hry navyše sprevádzajú problémy.

Od ohlásenia exkluzivity hry Metro Exodus v obchode Epic Games Store sa na Deep Silver a 4A Games valí kritika zo strany hráčov a asi nebudeme opakovať celú hystériu, ktorá sa okolo tejto exkluzivity udiala.

Každopádne, niektorí hráči musia mať Epic Games Store skutočne v žalúdku. Na ruskom webe plati.ru sa totiž predávajú posledné kľúče k hre, ktoré sa dajú aktivovať na Steame a predajcovia to samozrejme využívajú. Cena za kľúče sa pohybuje v rozmedzí od 4777 rubľov do 7777 rubľov, čo je v prepočte viac ako 104€. Navyše, podľa štatistík predaja je mnoho hráčov, ktorí sú ochotní túto sumu zaplatiť, len aby sa vyhli nutnosti inštalácie služby Epic Games Store. A dá sa predpokladať, že so znižujúcim sa počtom dostupných kópií sa táto suma bude ešte zvyšovať. 

Ak by ste sa pre kúpu cez túto službu rozhodli, dávajte si pozor, pretože drvivá väčšina kľúčov je určená iba pre ruské Steam účty.

To však nie je všetko. Podľa informácií na Reddite nie sú v úplnom poriadku ani fyzické verzie hier. Už sme vás informovali o tom, že Aurora edícia hry má iba prelepené Steam logo a že hra disk vlastne obsahuje iba inštalačný súbor služby Epic Games Store, no niektorí užívatelia hlásia, že im s hrou nebol dodaný sľúbený soundtrack a taktiež aj digitálny artbook. Paradoxne v Steam verzií tieto položky nechýbajú.

Oficiálny Twitter účet Deep Silver taktiež upozornil na niektoré nefunkčné kódy Season Passu v Playstation 4 verzii hry. Vydavateľ tvrdí, že už pracuje na stránke, kde získate nový kód.

Je škoda, že takúto skvelú hru zatienili takéto problémy. Ak však váhate nad kúpou hry, tak Mário vás v recenzii presvedčí, že sa to určite oplatí. 

Zdroj: DailyTech

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk