VR hra Apex Construct zažíva rekordné predaje a to vďaka Apex Legends

VR hra Apex Construct zažíva rekordné predaje a to vďaka Apex Legends

 

A hráči jej to dávajú patrične pocítiť.

Niektorí užívatelia sa tak nevedia dočkať hrania Apex Legends, že pri hľadaní hry na Steame si nevšimli, že to, čo si práve kúpili nie je Apex Legends, ale VR hra Apex Construct a tým pádom zaplatili 29,99€ za hru, ktorú vlastne ani nechceli.

Podľa vývojárov hry, spoločnosti Fast Travel Games sa zobrazenie hry na Steame zvýšilo o 4000% a v Číne sa predalo počas posledných dvoch týždňov viac kópií ako za celý rok 2018. „Vyzerá to tak, že ľudia sú ochotní kúpiť si niečo, o čom si myslia, že to je Apex Legends za 29,99€ napriek tomu, že Apex Legends je free-to-play hra. Za mnoho týchto kópií boli vrátené peniaze, ale naše finančné knihy momentálne vyzerajú dobre 😊,“ povedal komunitný manažér Andreas Juliusson.

Vzhľadom na to, že nie každý vie o možnosti vrátiť hru, tak jej to dávajú pocítiť na recenziách. Cítia, že hra sa ich snažila oklamať názvom, no vzhľadom na to, že Apex Construct vyšiel ešte v marci 2018 je to samozrejme hlúposť: „Steam komunita momentálne monitoruje celú situáciu, aby nedochádzalo k týmto nedorozumeniam.“

Takže len pre ujasnenie. Apex Legends je free-to-play a hru nájdete iba na Origine, nakoľko vývojárom tejto hry je Respawn a vydavateľom Electronic Arts. A ak nemáte ani niekoľko sekúnd na to, aby ste skontrolovali, čo kupujete, tak môžete viniť maximálne seba.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk