Autor Metra Dmitry Glukhovsky vydal vyhlásenie k exkluzivite Metra Exodus na Epic Games Store

Autor Metra Dmitry Glukhovsky vydal vyhlásenie k exkluzivite Metra Exodus na Epic Games Store

 

Urobil to prostredníctvom videa na Facebooku.

Vybičované emócie hráčov už postupne opadávajú a na rad prichádzajú vysvetľovania, odôvodňovania a argumenty. A aj keď Metro hry sú stále konštante bombardované na Steame negatívnymi recenziami, o slovo sa prihlásil tvorca Metra, Dmitry Glukhovsky.

Ten prostredníctvom videa na sociálnej sieti Facebook prezradil, že viac ako 20 rokov sa snaží priniesť svoje príbehy v rôznych formách médií, vrátane hier a na margo exkluzivity hry na Epic Games Store povedal toto: „Veľmi sa ospravedlňujem tým, ktorí očakávali, že hra bude vydaná na Steame a tým, ktorý boli podvedení týmto krokom vydavateľa. Rozumiem taktiež že vydavateľ exkluzívne financuje vývoj týchto hier, takže im dôverujem ohľadom správnosti tohto riešenia.“

„Mrzí ma, že vás to zranilo. Dúfam, len, že nás nezradíte a rovnako ako my ostávame verní svojej vízii rozprávania príbehu a kvality hry bez kompromisov ostanete verní aj vy nám.“ Zároveň dodal, že hra nebude „kompromitovaná“ tým, že bola presunutá na Epic Games Store a bude dodaná v rovnakej kvalite, ako sa od štúdia očakáva.

Celé video si môžete pozrieť na Facebook stránke Glukhovskeho

Metro Exodus príde 15. februára na PC, Xbox One a Playstation 4. Vydanie na PC bude exkluzívne prostredníctvom Epic Games Store a hra príde na Steam vo februári 2020. Zároveň vo všetkých krabicových verziách hry bude kľúč na registráciu hry na Epic Games Store.

Vývojári vydali v posledných dňoch dvojicu trailerov k hre. Prvým je live action trailer nazvaný Artyom's Nightmare a druhým je predstavenie brokovníc v hre. 

Zdroj: Facebook/Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk