4A Games nespraví ďalšie Metro na PC, ak sa Exodus nebude predávať dostatočne dobre

4A Games nespraví ďalšie Metro na PC, ak sa Exodus nebude predávať dostatočne dobre

 

Ba dum tss...

Kritika rozhodnutia Deep Silver vydať PC verziu Metro Exodus s jednoročnou exkluzivitou na Epic Store a následný review bombing predchádzajúcich Metro hier nie sú jediné kontroverzné udalosti známej kauzy. Svoj olej do ohňa prilial aj vývojár zo 4A Games, ktorý sa na na ruskom fóre Gameru nechal počuť, že bojkot PC verzie zo strany hráčov bude viesť len k tomu, že nasledujúca hra Metro, ak teda nejaká bude, sa na PC neobjaví.

To ale netreba brať ako vyhrážku, ale skôr ako skutočnosť vychádzajúcu z rozhodnutia samotných hráčov. Vývojár účinkujúci na fóre pod menom scynet si uvedomuje, že tak náhle priradenie exkluzivity Epicu môže hráčom spôsobovať nepríjemnosti, no zároveň hovorí, že ani jeden z tých bojkotujúcich si nedokáže predstaviť koľko driny ich stálo priniesť Metro Exodus na svetlo sveta. Táto konkrétna kategória hráčov si nedokáže uvedomiť tú ťažkú prácu na ich hre, straty, ktoré ako ľudia počas rokov vývoja zažili, a im nestojí ani za to, aby si nainštalovali jeden launcher (narážka na Epic - pozn. redakcie).

Scynet hovorí, že títo hráči nie sú ich cieľovou skupinou. Títo hráči sa skutočne nezaujímajú o ich prácu a preto je ich názor pre neho bezpredmetný.

Slová vývojára z 4A Games majú rozhodne v niečom pravdu a teda v tom, že ak vám záleží na Metre ako takom, inštalácia Epicu na PC je tým absolútne najmenším zlom. Osobne mi celá situácia pripomína rok 2004, kedy Valve nútilo hráčov inštalovať si nejaký Steam, aby si mohli zahrať Half-Life 2, následkom čoho schytalo Valve od hráčov pár vskutku nepekných prirovnaní. Zároveň si je treba uvedomiť, že Steam neznamená PC platformu. V posledných rokoch si hráči začali nejako tak z nejakého zvláštneho dôvodu myslieť, že každá PC hra by mala automaticky na Steame, a pritom z teoretického hľadiska nie je dôvod. Vydavateľ si hľadá najvýhodnejšiu ponuku a v tomto prípade Deep Silveru ponúkol viac Epic.

Zdroj: DSOG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk