Tvorca The Last of Us je sklamaný z nedostatku rešpektu, ktorý mu preukázal seriál

Tvorca The Last of Us je sklamaný z nedostatku rešpektu, ktorý mu preukázal seriál

 

Mal naň nárok?

Zatiaľ čo po prvej časti seriálu The Last of Us na HBO ho mnohí pasujú za najlepšiu adaptáciu hry do podoby seriálu/filmu, tak nie všetci sú z výsledného produktu nadšený. Sklamanie zažil napríklad aj jeden z režisérov hry podľa ktorej je seriál napísaný, Bruce Straley.

Ten vyjadril svoje sklamanie z faktu, že napriek tomu, že mal jeden z hlavných podielov na vzniku hry a na vzniku príbehu, tak tvorcovia seriálu mu neprejavili úctu tým, že by ho zaradilo do záverečných tituliek. Straleymu je pripisovaná hlavne atmosféra hry a taktiež aj koncept cesty Joela a Ellie z bodu A do bodu B a taktiež aj niektoré postavy ako Bill.

V rozhovore pre LA Times priznal, že absencia jeho mena v titulkoch ho primäla rozmýšľať na úlohou odborov v hernom priemysle a nad právami tvorcov: „Je to argument pre odborové združenie, že niekto, kto sa podieľal na spoluvytváraní tohto sveta a týchto postáv, nedostane ani cent za prácu, ktorú do toho vložil," povedal. "Možno potrebujeme odbory v odvetví videohier, aby sme mohli chrániť tvorcov.“

Straley následne priznal, že jeho vzťah so štúdiom Naughty Dog je v súčasnosti plný rán.

Uznávaný tvorca hier odišiel z Naughty Dog v roku 2016 po vydaní Uncharted 4: A Thief’s End. V minulom roku oznámil vytvorenie nového štúdia s názvom Wildflower Interactive a v súčasnosti pracuje na zatiaľ neohlásenom projekte.

Zdroj: LA Times

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk