Bella Ramsey z Hry o tróny a The Last of Us sa identifikuje ako nebinárna a gender-fluid osoba

Bella Ramsey z Hry o tróny a The Last of Us sa identifikuje ako nebinárna a gender-fluid osoba

 

Práve dnes je ten deň, keď po mesiacoch a mesiacoch čakania HBO konečne zverejnilo prvý, hodinu a dvadsať minút dlhý úvodný diel The Last of Us. Reakcie recenzentov boli pred nedávnom viac než pozitívne a podľa všeobecného konsenzu nás čaká jeden z najlepších seriálov všetkých čias.

Hlavnú dvojicu preživších, cynického Joela a uštipačnej Ellie, stvárnili "mandalorián" Pedro Pascal a talentovaná tínedžerka Bella Ramsey, ktorú fanúšikovia poznajú najmä ako odvážnu Lyannu Mormont z Hry o tróny.

The Last of Us však môže mega úspešný fantasy seriál prekonať. Už teraz je, pokiaľ ide o videohry, totiž najlepšie hodnotenou seriálovo-filmovou adaptáciou všetkých čias, píše server gamingbible.co.uk. Ten súčasne informuje aj o tom, že herečka Ramseyová v nedávnom rozhovore pre NY Times prezradila, že sa identifikuje ako nebinárna a gender-fluid osoba.

"Myslím si, že moje pohlavie bolo vždy fluidné. Neprekáža mi, keď ma niekto volal ´ona´, ale keby ma nazvali ´on´, prišlo by mi to vzrušujúce. Som jednoducho osoba. Priradzovanie k pohlaviam je niečo, čo nemám úplne rada (resp. nemáme úplne radi - keďže sa herečka identifikuje ako nebinárna osoba, pozn. red.), ale pokiaľ ide o nejaké zámená, je mi to ukradnuté," myslí si Bella.

Priznala tiež, že momentálne si, pokiaľ ide o stvárnenie Ellie v The Last of Us, verí, no svojim schopnostiam začala kvôli miestami negatívnej odozve fanúšikov veriť až nedávno. "Niekoľko týždňov mi to vydrží a potom si zase budem myslieť, že som hrozná," zhodnotila pre NY Times.

Jej názor by však v takomto prípade určite nezdieľal tvorca videoherného The Last of Us Neil Druckmann. "Nevidel som Bellu, ktorá sa hrala na Ellie... videl som Ellie," okomentoval jej herecký výkon ešte počas kastingu. A kto má lepšie vedieť, ako má vyzerať Ellie, ak nie človek, ktorý ju vymyslel, všakže.

Tak čo, videli ste už prvú epizódu seriálového The Last of Us? Páčila sa vám? Dajte nám vedieť v komentároch, ale bez spojlerov!

Zdroj: GamingBIBLE, NY Times

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk