RECENZIA: Genesis Carbon 500 Maxi Flash G2 - Kvalitná herná podložka

RECENZIA: Genesis Carbon 500 Maxi Flash G2 - Kvalitná herná podložka

 

Vybrať si podložku pod myš sa môže zdať ako naozaj jednoduchá vec. Ale nie je to úplne také jednoduché. Existuje viacero faktorov, na ktorých si pri výbere treba dať pozor. Ide napríklad o rozmery podložky, či ide o podložku určenú výlučne pod myš, alebo je zároveň určená aj pod klávesnicu. Ďalší faktor, ktorý ovplyvňuje výber, je použitý materiál na výrobu podložky, a v neposlednom rade záleží aj na výbere toho správneho dizajnu. Dnes sa preto pozrieme na schopného kandidáta na vašu novú podložku od spoločnosti Genesis, konkrétne na model Carbon 500 Maxi dizajnu Flash G2.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Genesis si pri výrobe Carbon 500 Maxi dal záležať a stavil na overené materiály s niekoľkými úpravami. V prvom rade ide o kombináciu vodoodolnej látky a protišmykovej gumy, pričom štandardne spodná časť je gumená a látková je zas tá vrchná. Dôležité je spomenúť, že ide o podložku väčšieho rozmeru, konkrétne 900 x 450 x 2,5 milimetra, čo znamená, že tento produkt je určený pod klávesnicu a zároveň aj pod myš. Treba preto počítať s tým, že vám na stole zaberie celkom veľa miesta. Výhodou je jej hrúbka, teda spomínaných 2,5 milimetrov, ktorá je vo svete podložiek na celkom nízkej úrovni.

Okrem toho musím vyzdvihnúť dôležitú vec, a to sú prešívané boky, ktoré výrazne zvyšujú jej odolnosť. Zvyčajne práve boky sú miestom, kde je opotrebenie najviac viditeľné.

Z hľadiska dizajnu ide o vydarený kúsok, no ak by vám konkrétny dizajn nepadol do oka, stále máte na výber iné varianty modelu Carbon 500 Maxi, ktorých je vyše sedem. My máme k dispozícii na testovanie konkrétne model Flash G2, ktorý je charakteristický tromi pásikmi umiestnenými šikmo cez podložku. Tento model vyzerá naozaj štýlovo, a nevyvoláva hráčsky dojem a skôr pôsobí profesionálne.

POUŽÍVANIE

Z hľadiska používania podložky pod myš (v tomto prípade aj pod klávesnicu) sa dá rozprávať o dvoch najdôležitejších aspektoch, ktoré prakticky určujú, či je podložka dobrá, alebo nie. Sú nimi komfort a snímanie pohybov. A presne to Carbon 500 Maxi zvláda na výbornú. Povrch produktu je na prácu s myšou dokonale prispôsobený a vôbec sa nestávalo, aby myš mala s pohybom po podložke akýkoľvek problém. Zásluhu na tom má aj špeciálna vrstva látky na jej povrchu, ktorá znižuje trenie medzi myšou a podložkou a celkovo to napomáha precíznemu snímaniu každého pohybu, či už pri optických, tak aj pri laserových snímačoch.

Druhým parametrom, o ktorom sme si hovorili, je komfort. Ani po dlhšom čase používania som na rukách nepocítil žiadny nepríjemný pocit, a preto sa nemám na čo sťažovať.

Naše hodnotenie

Podložka Carbon 500 Maxi je kvalitnou podložkou pod myš a zároveň pod klávesnicu, a ak vám nevadí, že vám takáto záležitosť na stole bude zaberať viac miesta, je to pre vás ten správny kandidát, nad ktorým by ste pri kúpe mali uvažovať. Je totiž ťažké kúpiť si kvalitnú podložku, ktorá je z kvalitných materiálov, najmä ak ju objednávate cez internet a nemáte možnosť si ju fyzicky odskúšať. Ale môžem vás uistiť, že za cenu 20 eur, sa vám pod ruky dostane kvalitný výrobok.

Klady

  • vodeodolnosť
  • komfort

Zápory

  • nič podstatné

Informácie o produkte

Genesis Carbon 500 Maxi Flash G2

  • Kategória: Ostatné
  • Šírka: 900 mm
  • Výška: 450 mm
  • Hĺbka/hrúbka: 2,5 mm
  • Orientačná cena: 20 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Nataša Bôžiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk