RECENZIA: Braun BodyGroomer 3 - Storočie plné skúseností

RECENZIA: Braun BodyGroomer 3 - Storočie plné skúseností

 

Nemecká spoločnosť Braun sa tento rok rozhodla niekoľko vybraných novinárov zo Slovenska pozvať do svojho výskumného centra v meste Kronberg a ak ste pravidelne čítali naše reportážne články, tak dobre viete, že medzi spomínanou vzorkou žurnalistov bola aj moja skromná maličkosť. Toho času síce išlo o prípravu článku spojeného s pozorovaním zaujímavých procesov, ktoré sú používané pri tvorbe najkvalitnejších inteligentných zubných kefiek na svete, avšak než sme sa vôbec dostali do liahne robotických ramien, čo si 24 hodín v kuse čistia svoju umelú zubnú protézu, len aby pokrok v ústnej hygiene nezaspal na vavrínoch, mali sme súčasne šancu nazrieť aj do akéhosi múzea venovaného produktom firmy Braun. Išlo o jedinečnú príležitosť prezrieť si chronologicky zostavené defilé rôznych výrobkov, ktoré Braun za viac než sto rokov svojej existencie dokázal dostať na trh. Firma založená Maxom Braunom sa už v roku 1921 preslávila predovšetkým vďaka jedinečnému priemyselne orientovanému dizajnu a rovnako tak aj silným zmyslom pre nemeckú konštruktérsku precíznosť. Ich gramofóny a holiace strojčeky by ste dodnes našli funkčné kade tade po zaprášených povalách a aj preto si predmetnú značku stále vyberá značná časť skúsených zákazníkov, keď nastane čas výmeny dosluhujúcej alebo pokazenej spotrebnej elektroniky. Mne sa nedávno dostala do rúk najnovšia verzia pánskeho zastrihávača s označením BodyGroomer 3 a v súvislosti s vyššie opisovanými zážitkami som sa s nadšením pustil do jeho recenzovania.

Mesiac holenia a zastrihávania s BodyGroomer 3 (kade tade po hoteloch) vo mne aj vďaka očakávanej kvalite zanechal viac než pozitívne dojmy. Preto nečakajte žiadny zásadný zoznam negatív, ktorými by som vás mal nasledujúcim textom odstrihnúť od chuti si niečo takéto zakúpiť. Hovorí sa, že najhoršie, čo môže recenzent lomeno technologický novinár pri práci zažiť, je dostať do rúk bezchybný produkt. Nechcem samozrejme už v tomto texte spomínaný BodyGroomer 3 pasovať za niečo revolučné, ostatne, stále ide „len“ o kvázi multifunkčný holiaci strojček, avšak to, pre aký účel bol vyrobený, sám o sebe zvláda viac ako dobre a to je asi to hlavné.

Poďme sa však konečne pozrieť na produkt samotný a začnime rovno od obsahu balenia. Okrem samotného strojčeka, ktorý ma prekvapil už len svojou extrémne nízkou váhou (je to ako keby ste v ruke držali čerstvé, chrumkavé pečivo), dostanete za sumu cca 40 eur celkovo trojicu nadstavcov (0,5 mm, 3 mm, 5 mm) a akumulátor na nabíjanie. Keby som musel v rámci testovanej vzorky nájsť aspoň jedno uchopiteľné negatívum, tak by som sa zastavil práve pri onom akumulátore, ktorému by v dnešnej modernej dobe svedčila určite viac USB-C koncovka – zákazník by tak nabíjačku vedel využiť aj na niečo iné, než samotný zastrihávač a Európska únia, vehementne reflektujúca na ekológiu a potláčanie plastového haraburdia, by spávala zase o niečo lepšie. Tak či onak, BodyGroomer 3 je zariadenie určené na úpravu brady, vlasov (ak nejaké máte) a ochlpenia ohanbia. Ideálny darček pre chlpatého muža, ktorému ochlpenie rastie ako keď krík rododendronu zalejete energetickým nápojom s príchuťou plutónia.

Čím viac zubov, tým viac...

Nebol by to Braun, ak by s novým radom BodyGroomer zastrihávača súčasne nepriniesol aj nejaké to zásadnejšie konštrukčné vylepšenie. Tentokrát ide o pridanie jedného zubu v čepeli, čím sa v kombinácii s navýšením rýchlosti kmitania v praxi dosiahlo širšej a hlavne ostrejšej reznej plochy. Ja som človek, čo necháva svoje strnisko rásť, ako sa mu zachce a až v tom momente, kedy si pri jedení nedeľného obeda žuvaním poťahujem hornú peru smerom do žalúdka, začnem definitívne uvažovať o nejakom holení. Niečo podobné sa mi stalo aj v priebehu testovania predmetnej novinky a tak som v nemenovanom hotelovom komplexe zhodil ten lapač omáčky a sito na slíže rovno do koša, aby som spomínanú ostrosť a jednotlivé vylepšenia pocítil, ako sa povie, na vlastnej koži. Musím povedať, že brada zletela rýchlejšie, než som čakal a pokožka ostala bez zjavného podráždenia. Má to svoje dôvody, keďže Nemci v tomto prípade pokračujú vo vylepšovaní svojej SkinShield technológie, kde sa do kontaktu s telom dostáva fakticky len plastová plocha na zadnej strane hlavice, vzdialená len sotva milimeter od kmitajúcich čepelí – jeden z nadstavcov s názvom „sensitive“ je určený pre ľudí, ktorých kontakt s akýmkoľvek cudzím telesom mení na jednu obrovskú červenú a svrbiacu škvrnu. Pomocou testovacej vzorky som vyskúšal holenie hrudníka, podpazušia, slabín, nôh a samozrejme aj istej nemenovanej oblasti, o ktorej sa v slušnej spoločnosti nehovorí – mojej plešiny.

Dizajn strojčeka je prostý. Úzke, no napriek tomu pevné plastové telo má v strednej časti pogumovanú plochu s dostatočne veľkým spínačom s funkciou zapnutia a vypnutia – proces prebehne takmer okamžite. Kúsok od tohto miesta, kam bez problémov dočiahnete palcom na ruke, sa nachádza malý LED indikátor, informujúci vás o stave batérie pevne zasadenej do šasi. Nabitie na sto percent vám papierovo dáva osemdesiat minút chodu a dal som si tú prácu a nechal som strojček po úplnom dobití bežať pod zapnutými stopkami – výsledok dokonca preskočil uvádzaný PR údaj, avšak tu treba k tomu priložiť aj skutočnosť, že som sa viac než hodinu v kuse neholil, ale strojček bežal naprázdno a bez odporu, ktorý pri skracovaní vlasov/chlpov nastáva. Napriek tomu je však dĺžka výdrže uspokojivá, aj keď nabitie z úplnej nuly do stopercentného stavu trvá viac než osem hodín. Treba to preto robiť tak, že akonáhle ukončíte proces holenia, či strihania, preventívne hodíte prístroj do siete, aby sa vám prípadne nestalo to, že sa pri ďalšom odstraňovaní chlpov budete musieť holiť priamo s káblom hompáľajúcim sa okolo vašej ruky. A to vôbec najlepšie na záver: Prístroj má vysoký stupeň ochrany voči vode, čiže ho môžete pokojne čistiť priamo pod tečúcim prúdom.

Ideálny darček pre muža

Braun si tých sto rokov skúseností dokázal predo mnou suverénne obhájiť aj s produktom BodyGroomer 3, ktorý je stelesnením cenovo dostupného a takmer dokonalého zastrihávača pre mužov. Ponúka vysoký stupeň šetrnosti voči citlivej pokožke, dostatočný výkon na posekanie akéhokoľvek drsného strniska a čo je dôležité, môžete ho čistiť pod silným prúdom vody bez toho, aby ste sa obávali o jeho následnú funkčnosť.

Naše hodnotenie

Dokonale upravené strnisko kdekoľvek na vašom tele.

Klady

 • dizajn
 • výkon
 • šetrný k citlivej pokožke
 • výbava
 • váha
 • nezanecháva nedokončené plochy

Zápory

 • dlhé nabíjanie
 • adaptér bez USB-C koncovky

Informácie o produkte

Braun BodyGroomer 3 2022

 • Kategória: Ostatné
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 40 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Braun

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk