RECENZIA: Genesis Pallad 410 - Do batôžka si nalož notebook, myš aj všetko ostatné

RECENZIA: Genesis Pallad 410 - Do batôžka si nalož notebook, myš aj všetko ostatné

 

Nielen ľudia, ktorí sú stále na cestách, dokážu oceniť dobrý batoh. Samozrejme, všetci pracovne vyťažení manažéri často siahajú po brašnách či aktovkách, no najmä pri prenášaní ťažších notebookov alebo iných elektronických zariadení je ruksak oveľa lepšia voľba, keďže neťahá iba jedno rameno a rozkladá váhu rovnomerne. Počítačových ruksakov, ale aj tých obyčajných, ktoré ako-tak poslúžia aj pri prenášaní elektroniky, je v obchodoch neúrekom, takže výber je často otázkou osobných preferencií, hlavne po stránke dizajnu. Keďže nám v redakcii pristál kúsok menom Genesis Pallad 410, pustili sme sa do jeho otestovania a zisťovali sme, či, odhliadnuc od hernejšie ladeného zovňajšku, ponúka dobrú ergonómiu, dostatočný úložný priestor a možno aj niečo navyše.

Produkty od spoločnosti Genesis sú asi najznámejšie svojím zameraním na hráčov, prívetivými cenami a niekedy vyššou, niekedy nižšou kvalitou, čo sa pri nižších cenách dá očakávať. Aký je však rozdiel medzi obyčajnými ruksakmi a výrobkami určenými na elektroniku? Prečo nestačí obyčajná látková taška, do ktorej sa len tak halabala nahádžu notebook, nabíjačka, myš a slúchadlá?

Obal a jeho obsah

O obale produktu toho veľa popísať nemožno, keďže Pallad 410 predstavuje obal sám a dorazil s inými produktami len tak, zabalený v krabici s nimi. Samotný obsah je už však zaujímavejší. Na ruksaku čiernej farby s červenými detailmi je len jeden papierový štítok s informáciami o jeho rozmeroch (440 x 320 x 120 mm), maximálnej nosnosti (10 kg) a použitých materiáloch (Polyester 1680D). Pri prvom pohľade na jeho zovňajšok mu nechýba nič dôležité, má praktické pútko v hornej časti, dva popruhy po stranách a dokonca aj sieťovanú priehradku na boku, do ktorej sa pri troche snahy zmestí pollitrová fľaša.

Ako bonus však potešia nastaviteľné popruhy s klipsami na bokoch ruksaku, vďaka ktorým je možné zmenšiť jeho celkové rozmery, ak by bol plný stlačiteľných vecí, ako napríklad oblečenia, a predísť tak problémom na letiskách. A tiež kvitujem popruh s klipsou v oblasti hrudníka, vďaka ktorej je možné ruksak zabezpečiť proti prílišnému hýbaniu pri dlhšom alebo aktívnejšom nosení.

Spracovanie a rozvrhnutie

Každý ruksak ponúka niečo iné, no pri Pallad 410 je zameranie na mladšie publikum a prenášanie notebookov naozaj zjavné. Čierny materiál je dostatočne odolný voči zašpineniu a nebál som sa batoh brať so sebou ani do dažďa, hoci treba myslieť na to, že pri naozaj veľkých zrážkach by určite premokol. Na celom batohu som nenašiel žiadne defekty, ako zlé švy, zasekávajúce sa zipsy alebo očividné diery, hoci zopár trčiacich nitiek sa po viac ako dvoch týždňoch aktívneho používania našlo. Po stránke rozvrhnutia ponúka Pallad 410 takmer tradičné priečinky. Najbližšie k chrbtu používateľa je čalúnená priehradka, určená na prenášanie tabletov či notebookov až do veľkosti 15,6”, ďalej hlavná časť, kde je možné uložiť nabíjačku (alebo aj ďalší notebook), klávesnicu, myš, podložku alebo čokoľvek iné.

V prednej časti batohu je priehradka na kľúče, doklady či iné maličkosti. V strednej časti je až 7 kapsičiek, z toho dve sieťkované, uzatvárateľné zipsom, do ktorých sa toho zmestí prekvapivo veľa. Z tohto hľadiska sa ruksak naozaj podaril, no celkovo dobrý dojem mierne skazil zmiešaný pocit z predného úložného priestoru. Ten síce, na rozdiel od veľa iných batohov, ponúka kapacitu celej výšky batoha, no zips doňho je vertikálny, vďaka čomu mi párkrát pri vyberaní kľúčov či hľadaní iných vecí z ruksaku vypadli veci.

Ergonómia a použiteľnosť

Ruksak som sa rozhodol otestovať nielen bežným používaním, ale zobral som ho so sebou aj na cesty. Osvedčil sa ako pri každodennom nosení do kancelárie, tak aj pri výlete na stredné Slovensko. Pri nosení som si naozaj pochvaľoval klipsu na hrudi a nastaviteľnosť popruhov na ramená aj popruhov po bokoch batohu.

Kapacitne ruksak zvládol nielen bežné nosenie kancelárskeho notebooku a nabíjačky, ale pri výlete bez problémov poňal aj oblečenie na pár dní spolu so Steamdeckom a ďalším príslušenstvom. Ani po celodennom nosení – počas mierneho mrholenia – ruksak nepremokol a napriek úctyhodnej váhe ma z neho ramená neboleli. Jediná výčitka, ktorú som už ale spomenul, sa týka prednej priehradky, v ktorej sa ťažšie hľadajú malé predmety, a majitelia tohto batohu pri prehrabávaní sa v nej riskujú ich vypadávanie.

Naše hodnotenie

Genesis je značka, ktorej produkty sa v našej redakcii objavujú vcelku často, a za tie roky testovania máloktorý produkt sklamal. Genesis Pallad 410 nie je výnimkou a napriek pár maličkostiam môžem tento ruksak bez výčitiek odporúčať do kancelárie, do školy či na menej náročné výlety. Samozrejme, trh s batohmi je naozaj presýtený rozličnými modelmi a dizajn je veľmi subjektívny faktor. Pokiaľ však čierne prevedenie s červenými detailmi ulahodilo vášmu vkusu, nájdete ho v obchodoch za menej ako 30 €.

Klady

 • vkusný dizajn
 • veľký úložný priestor
 • ergonómia

Zápory

 • predná priehradka s vertikálnym zipsom

Informácie o produkte

Genesis Pallad 410 2022

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 320 mm
 • Výška: 440 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 120 mm
 • Hmotnosť: 700 g
 • Farba: Čierna/Šedá/Červená
 • Orientačná cena: 29 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Zuzana Mladšíková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk