RECENZIA: Genesis Carbon 500 Maxi WOWS Armada - Zásah, podložka potopená

RECENZIA: Genesis Carbon 500 Maxi WOWS Armada - Zásah, podložka potopená

 

Poľská spoločnosť Genesis sa aj vďaka rastúcej popularite, ktorá presakuje mimo vlastných hraníc, dokázala prepracovať k rôznym zaujímavým kooperáciám, kam rozhodne spadá aj nový grafický námet jednej z ich herných podložiek. V tomto prípade ide o spoluprácu s bieloruskou spoločnosťou Wargaming, ktorá už dnes sídli na Cypre a ktorá má vo svojom portfóliu mnohé celosvetovo známe free-to-play produkcie. Jednou z nich je taktická vojenská MMO World of Warships, ktorú by znalci f2p scény mali dobre poznať. Genesis sa rozhodol, že svoj set špeciálne upravených podložiek vybaví nielen vizuálnou úpravou odkazujúcou na spomínanú vojenskú značku, ale súčasne k nej pripojí aj špeciálny pozývací kód.

Samotná herná podložka Genesis Carbon 500 Maxi WOWS Armada sa na stránke výrobcu v súčasnosti predáva za sumu cca 20 eur. Ak by ste si však predmetný názov hodili do vyhľadávača u nás na Slovensku, pokojne by ste mohli nájsť predajcu s oveľa priaznivejšou cenovkou. A čo za danú sumu vlastne dostanete? Ide o podložku s rozmermi 900 x 450 s celkovou hrúbkou 2,5 milimetra. Čo sa týka materiálu, ide o už na prvý dotyk vyložene jemnú tkaninu, ktorá si dokáže poradiť s akoukoľvek hernou alebo kancelárskou myšou a dovolí jej kĺzať sa bez akýchkoľvek limitov a obmedzení. Podložka je zo spodnej strany pogumovaná, preto je schopná zostať pevne na stole, nech už je jeho plocha vyrobená z akéhokoľvek materiálu. Skúšal som ju položiť na sklenený konferenčný stolík, na drevený jedálenský, ako aj na originálny stôl značky Genesis, pričom všetky tri situácie nevykazovali žiadny používateľský defekt – podložka sedela úplne nehybne. Celý jej obvod je kompletne obšitý, čo by v budúcnosti malo zabrániť akejkoľvek degradácii a nechcenému strapkaniu tkaniny.

Speed povrch

Poliaci zvolili vyložene hladký povrch a sami ho titulovali slovom „speed“, čo vám musí jasne naznačiť samotnú rýchlosť procesu kĺzania myši ako takej. V tomto prípade som testoval reakcie prémiového hardvéru a rovnako tak myší z tzv. lacnejšieho kraja a vo všeobecnosti sa skúmaná podložka osvedčila. Presnosť, rýchlosť a aj flexibilita pri nárazoch myši o povrch bola na vysokej úrovni. Jediné, čo by som danému materiálu mohol vytknúť, je nie úplne dostatočná schopnosť odvádzania vlhkosti.

Aj keď Genesis sám tvrdí, že povrch Carbon 500 Maxi WOWS Armada je kompletne impregnovaný tak, aby neabsorboval tekutiny a zaručoval ich odpudzovanie, v praxi sa toto PR tvrdenie nepodarilo dostatočne overiť. Na podložku som vylial rôzne objemy tekutín a hoci bolo možné badať snahu materiálu vyviesť kvapky mimo povrch, valná časť potopy nasiakla priamo do podložky. Môžeme sa teraz rozprávať o tom, či ide vyložene o problém, alebo len o moje účelové pátranie aspoň po nejakých chybách, v každom prípade chcem, aby ste vedeli, že keď sa vám na stole s týmto produktom prekotí pohár s akoukoľvek tekutinou, rozhodnete nebude stačiť len rýchle pretrenie handrou.

Apropo, v úvode som spomínal kód k World of Warships. Presnejšie ide o dva unikátne kódy, z ktorých jeden je určený na založenie úplne nového účtu v tejto námornej videohre a druhý je bonusom pre už existujúci účet. Oba vám odomknú sériu atraktívnych bonusov, ktoré by sa mali skĺbiť s vizuálnym artom samotnej podložky. Či už sa vám bojové lode plaviace sa uprostred rozbúrených vôd niekde v oceáne páčia, alebo nie, Genesis má vo svojom portfóliu podložiek sériu ďalších vizuálne odlišných motívov a čo sa týka World of Warships, tak v tomto prípade je možné siahnuť ešte po jednom. Ide o čudný výjav, kde na vybuchujúcu vojenskú loď útočí obrovský orol – pochybujem, že takýto fantasy výjav je možné zažiť priamo v danom hernom projekte, ale aj napriek tomu všetkému sa mi páčil oveľa viac než ten, na ktorý som sa musel pozerať počas recenzovania Genesis Carbon 500 Maxi WOWS Armada.

Naše hodnotenie

Kvalitná herná podložka s bonusmi určenými pre milovníkov World of Warships.

Klady

  • materiál
  • spoľahlivosť
  • ideálna pre vašu hernú myš

Zápory

  • odolnosť voči vode nie je dostatočná

Informácie o produkte

Genesis Carbon 500 Maxi WOWS Armada

  • Kategória: Ostatné
  • Šírka: 900 mm
  • Výška: 450 mm
  • Hĺbka/hrúbka: 2,5 mm
  • Orientačná cena: 20 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk