Synology predstavuje systém DSM 7.0 a rozšírenie služby C2 Cloud

Synology predstavuje systém DSM 7.0 a rozšírenie služby C2 Cloud

Synology dnes informovala o blížiacom sa uvedení operačného systému DiskStation Manager (DSM) 7.0 a významnom rozšírení platformy C2 o štyri nové cloudové služby.

Systém DSM 7.0 ponúkne používateľom vyššiu úroveň zabezpečenia, vylepšené funkcie administrácie a ešte viac prehĺbi existujúce možnosti zdieľania dát. DSM 7.0 tak bude pre všetky produktové rady NAS a SAN od Synology významným krokom vpred. Na základe veľkého úspechu služby C2 Storage predstaví Synology aj nové hybridné cloudové produkty, ako napríklad správcu hesiel, Directory-as-a-Service, cloudové zálohovanie a riešenia pre bezpečné zdieľanie súborov. Synology ďalej rozširuje počet svojich dátových centier a k existujúcim centrám vo Frankfurte v Nemecku a v Seattle v USA teraz pribudne aj dátové centrum na Taiwane, ktoré umožní ďalšie rozšírenie cloudových služieb pre oblasť Ázie, Pacifiku a Oceánie.

Blízko zdroja: Ako sa Synology riešenia typu edge vyrovnávajú s výzvami v oblasti správy dát

Po celom svete už bolo nasadených viac ako osem miliónov riešení od Synology pre správu dát a všetky sú založené na operačnom systéme DSM. Systém DSM, ktorý je najpoužívanejším operačným systémom na zariadeniach NAS na svete jedinečným spôsobom kombinuje možnosti práce s úložiskom, funkciami zálohovania a ochrany dát a ponúka robustné riešenie pre synchronizáciu a spoluprácu. Umožňuje tak efektívne fungovanie stále viac distribuovaných pracovísk a dátových zdrojov. Počet stiahnutí doplnkových služieb Synology, ako sú Synology Drive, súprava Active Backup Suite a ďalšie presahuje šesť miliónov inštalácií mesačne.

Systém DSM 7.0 predstavuje ďalší významný krok pre celú platformu a bude vydaný 29. júna 2021. Jeho uvedenie bude spojené s novými rozsiahlymi aktualizáciami a predstavením nových hybridných cloudových služieb, ako je Active Insight – riešenie pre rozsiahle monitorovanie a diagnostiku zariadenia. Ďalej bude predstavená služba Hybrid Share, ktoré v sebe spája funkcie synchronizácie a flexibilitu úložiska C2 Storage s lokálnymi riešeniami či služba C2 Identity, čo je hybridné cloudové riešenie adresára ako služby, ktoré zjednodušuje správu domén na viacerých serveroch.

Spoločne s vylepšeniami samotnej platformy, ktorá napr. po novom podporuje veľkosti zväzkov až do 1 PB pre super rozsiahle úlohy, predstavuje systém DSM 7.0 taktiež vylepšenia zabezpečenia vo forme funkcie Secure SignIn. Tento úplne nový systém overenia maximálne zjednodušuje a uľahčuje dvojfaktorové overovanie.

Nové riešenie C2

Bezprostredne na to budú uvedené aj ďalšie riešenia C2 Password, C2 Transfer a C2 Backup, ktoré predstavujú odpoveď na moderné potreby ochrany hesiel, zdieľania citlivých súborov a zálohovania ľubovoľných koncových bodov a bežných cloudových služieb SaaS.

Dostupnosť: Už čoskoro budú dostupné nové riešenia C2 a DSM 7.0, ktoré sú výsledkom viac ako 7 mesiacov dlhého verejného testovania.

Zdroj: Synology

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk