ASUS uviedol na akcii Meta Buffs nové ROG produkty pre hráčov

ASUS uviedol na akcii Meta Buffs nové ROG produkty pre hráčov

Nové GPU série NVIDIA GeForce RTX 30 obsahujú nové RT jadrá, Tensor Cores a streamovacie multiprocesory, ktoré v hrách a aplikáciách pre kreatívcov umožňujú úplne plynulý obraz, rýchle snímkové frekvencie a AI akceleráciu. ASUS tiež uviedol nové herné monitory, ventilátor, prvý WiFi 6E router, hernú klávesnicu, bezdrôtovú hernú myš, slúchadlá a hernú podložku pod myš.

Rad grafických kariet ROG Strix GeForce RTX 30

Grafické karty rady ROG Strix GeForce RTX 30 sú založené na novej architektúre NVIDIA Ampere. Vďaka tomu si môžu hráči užiť bezprecedentné snímkové frekvencie v závodných tituloch a plynulé hranie vo vysokom rozlíšení u najnáročnejších hier. Nové opláštenie kariet s kovovými akcentmi obklopuje trojicu Axial-tech ventilátorov. Stredový ventilátor využíva tesniaci krúžok cez celú výšku ventilátora s 13 lopatkami, čo prináša zvýšený statický vztlak, ktorý poháňa vzduch cez rebrá chladiča a tepelný rozdeľovač na GPU. Dva vonkajšie ventilátory majú 11 lopatiek s tesniacimi krúžkami polovičnej výšky, čo umožňuje väčší bočné rozptyl a zaisťuje efektívnejšie prúdenie vzduchu chladiacim poľom. Turbulencia medzi ventilátormi je znížená obrátením smeru otáčania stredného ventilátora.

Väčší chladič, ktorý zaberá väčšinu 2,9 slotu karty, využíva zvýšeného prúdenia vzduchu. Technológia MaxContact umožňuje lepší kontakt a efektívnejší prenos tepla. Vylepšené bolo nielen chladiace pole, ale aj kondenzátory, tlmivky a napájacie fázy, ktoré dodávajú stovky wattov v rádoch milisekúnd. Grafické karty ROG Strix GeForce RTX 30 sú vybavené komponentami Super Alloy Power II, ktoré boli spájkované na dosku plošných spojov pomocou automatizovaného výrobného procesu Auto-Extreme. Ten je zárukou kvality a spoľahlivosti každej grafickej karty ROG. Nové karty obsahujú header FanConnect II, ktorí umožňuje vyladenie ventilátorov PWM na základe teplôt CPU a GPU, čo možno využiť pri vyššej výpočtovej záťaži. Používatelia, ktorí hľadajú rýchly a jednoduchý spôsob, ako upraviť predvolené nastavenia karty, môžu pomocou integrovaného prepínača Dual BIOS vybrať medzi "výkonným" a "tichým" profilom bez špeciálneho softvéru.

Ďalšou užitočnou funkciou je integrovaný obvod pre snímanie napätia, ktorý monitoruje napätie na napájacej línii PSU. Pokiaľ dôjde k výraznému poklesu napätia, rozsvieti sa červená LED, ktorá indikuje problém s napájaním, čo uľahčuje ladenie zdroja a predchádzanie haváriám počas hry. Svetelný RGB prvok možno prispôsobiť pomocou softvérového nástroja Armory Crate. Vystužený kovový rám grafickej karty a kovová zadná doska so širokým otvorom dodáva kartám mechanickú odolnosť. Vetrací otvor umožňuje odvod horúceho vzduchu smerom k ventilátorom. Krytka I/O slúžiaca k ochrane portov a zabezpečeniu bezpečnejšieho pripojenia je vyrobená z nerezovej ocele.

Herný monitory ROG Swift 360Hz PG259QN a PG259QNR

ROG Swift 360 Hz PG259QN a PG259QNR sú aktuálne najrýchlejšie ešportové herné monitory na svete s obnovovacou frekvenciou až 360 Hz. Ohromujúca obnovovacia frekvencia 360 Hz poskytuje až o 50% viac snímok za sekundu ako 240Hz herné monitory. 24,5 palcové displeje s rozlíšením Full HD (1920 x 1080) sú vybavené Fast IPS panelom. Prvky z tekutých kryštálov na displeji sa preto zapínajú a vypínajú až štyrikrát rýchlejšie ako bežné IPS panely a zaisťujú dobu odozvy 1 ms (sivá-sivá). Displej podporuje HDR10, čo hráčom poskytuje realistický obraz. Integrovaný procesor NVIDIA G-SYNC poskytuje plný rozsah variabilnej obnovovacej frekvencie (vrr) a variabilný overdrive pre plynulý herný obraz bez trhania, zadrhávania alebo oneskorenia na vstupe.

Nové ROG monitory využívajú nástroj Reflex Latency Analyzer pre meranie latencie systému. Pri pretekárskom hraní je zásadný výkon počítača, resp. ako rýchlo sa displej aktualizuje po kliknutí alebo pohybu myšou. Reflex Latency Analyzer detekuje kliknutia prichádzajúce z myši a potom meria čas potrebný na to, aby sa výsledné pixely zmenili na obrazovke (napr. pri záblesku z ústia hlavne). Hráči tento typ merania doteraz nemohli vykonávať, pretože by to vyžadovalo využitie špeciálnych vysokorýchlostných kamier za viac ako 7 tisíc dolárov. Reflex Latency Analyzer poskytuje oveľa kompletnejšie a presnejšie pochopenie výkonu myši, počítača a displeju. Okrem analyzátora latencie ponúka ROG Swift 360Hz PG259QNR tiež sadu ROG Desk Mount Kit, ktorá šetrí miesto na stole alebo na pracovnej doske. ROG Desk Mount Kit je možné prepnúť na stojan monitora iba v troch jednoduchých krokoch a má C-svorku, ktorá sa otvára až do šírky 80 mm, takže je kompatibilný s väčšinou stolov.

Herný monitor ROG Swift PG329Q

ROG Swift PG329Q je 32" (2560 x 1440) herný monitor s obnovovacou frekvenciou 175 Hz, ktorý využíva taktiež panel Fast IPS, čo znamená dobu odozvy 1 ms. Ide o prvý herný monitor NVIDIA G-SYNC kompatibilný s variabilným overdrive. Technológia Quantum-dot s továrenskou predkalibraciou farieb, certifikáciou DisplayHDR 600, pokrytím farebného spektra DCI-P3 98% a sRGB 160% zaručuje vysokú vernosť farieb. Technológia ASUS Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB Sync) eliminuje rozostrenie pri rýchlom pohybe na displeji pri zachovaní vysokých obnovovacích frekvencií. Prispôsobený premenný overdrive monitoru ROG Swift PG329Q je zárukou plynulého obrazu. Dynamickým prispôsobením pixelovej odozvy sa vyhovie rôznym obnovovacím frekvenciám tak, aby bol obraz počas hry vždy ostrý.

Chladiaci ventilátor ROG Strix XF 120

ROG Strix XF 120 je univerzálny 120mm štvorpinový chladiaci ventilátor riadený pulznou šírkovou moduláciou (PWM). Umožňuje prietok vzduchu až 62,5 kubických stôp za minútu (CFM) a statický tlak 3,07 mm H2O. Ventilátor je možné preto využiť ako chladič CPU alebo radiátor, prípadne pre chladenie šasi. ROG Strix XF 120 je vybavený technológiou magnetickej levitácie, ktorá znižuje trenie pri otáčaní ventilátora. Špeciálne drážkované listy a antivibračný dizajn znižujú jeho hlučnosť. Výrobca garantuje životnosť až 400 tisíc hodín. Vďaka širokému prevádzkovému rozsahu 250 až 1 800 ot./min možno ventilátor nastaviť na iba 250 ot./min a dokonca sa automaticky vypne, keď je nastavený na pracovný cyklus 0% PWM, aby bol zaistený veľmi nízky hlukový profil a efektívne chladenie.

Herný router ROG Rapture GT-AXE11000

ASUS ako prvý výrobca na svete uviedol na trh router so štandardom WiFi 6. Teraz ASUS predstavil zariadenie ROG Rapture GT-AXE11000, čo je vôbec prvý router WiFi 6E na svete. Vďaka podpore troch pásiem a konektivite 802.11ax WiFi 6E podporuje ROG Rapture GT-AXE11000 rýchlosti až 11 000 Mb / s a ​​ponúka agregáciu WAN pre rýchlosti WAN až 2 gigabitov za sekundu. S WiFi 4 × 4 6 a portom LAN 2,5 gigabitov za sekundu môžu káblové i bezdrôtové siete dosiahnuť rýchlosť viac ako 1 gigabit za sekundu. GT-AXE11000 využíva štvorjadrový 64bitový procesor s taktom 1,8 GHz a 1 GB RAM, takže zvládne silnú prevádzku v sieťach WiFi 6E. Router obsahuje najnovšie zosilňovač výkonu 6 GHz, ktorý slúži na zlepšenie pokrytia a kvality signálu.

Technológia WiFi 6E využíva novo dostupného rádiového frekvenčného spektra v pásme 6 GHz, ktoré má trikrát väčšiu šírku pásma než pásmo 5 GHz. Pridáva tiež sedem ďalších 160MHz kanálov k súčasnému štandardu WiFi 6, poskytuje nižšiu latenciu a je určená pre zariadenie WiFi 6E k udržaniu vysokých rýchlostí, ktoré nebudú ovplyvnené staršími zariadeniami.

Klávesnica ROG Strix Scope RX

ROG Strix Scope RX je prvá mechanická herná klávesnica RGB, ktorá je vybavená optickými spínačmi vlastnej výroby ROG RX Red Optical Mechanical. Ako prvé na svete majú dizajn dutého štvorcového drieku s integrovanými RGB LED pre osvetlenie jednotlivých kláves. Unikátny dizajn každého spínača poskytuje takmer nulové oneskorenie a zaisťuje okamžitú aktiváciu v okamihu stlačenia klávesy. Dutý štvorcový driek a stabilizačný mechanizmus X poskytujú konzistentné stlačenia klávesov bez kývania. Výrobca garantuje vďaka extrémnej odolnosti životnosť až 100 miliónov stlačení klávesov.

Klávesnica ROG Strix Scope RX využíva hliníkový vrchný kryt a je odolná proti vode a prachu podľa stupňa krytia IP56. Je vhodná pre hranie FPS strieľačiek zásluhou rozšírenej klávesy CTRL. Port USB 2.0 je možné použiť ako priechodku pre nabíjanie zariadení alebo pripojenie externého úložiska. Špeciálna klávesa Stealth skryje všetky aplikácie a stlmí zvuk, čím zaistí okamžité súkromie. Klávesnicu zdobí podsvietené logo ROG a prispôsobiteľné svetelné efekty. Softvérový nástroj Armory Crate umožňuje užívateľom nastaviť si užívateľské profily podľa svojho, mapovať klávesové skratky, zaznamenávať makrá a dokonca sledovať hardvérové ​​štatistiky počas hrania.

Bezdrôtová myš ROG Keris Wireless

ROG Keris Wireless je veľmi ľahká herná myš s hmotnosťou iba 79 gramov, ktorá poskytuje vyšší komfort počas herných maratónov. Táto profesionálna herná myš je výsledkom polročnej spolupráce ROG s profesionálnym ešport tímom, počas ktorej sa hľadal na mnohých prototypoch ideálny tvar myši.

ROG Keris Wireless ponúka hráčom možnosť pripojenia cez rýchlu bezdrôtovú technológiu 2,4 GHz, energeticky úsporné Bluetooth LE alebo káblové USB pripojenie, ak je treba dobiť batériu. Snímač sa stará o vysokú presnosť a rýchlosť, ponúka citlivosť 16 000 dpi a zrýchlenie 400 ips. ROG Keris Wireless umožňuje jednoduchú výmenu spínačov ROG Micro Switch, ktoré zvládnu až 70 miliónov kliknutí. ROG Keris Wireless je vybavená pevnou štruktúrou L / R tlačidiel vyrobených z PBT a ponúka výnimočnú odolnosť. Zaoblené nožičky myši umožňujú hladký sklz po akejkoľvek podložke. Myš tiež obsahuje vymeniteľné bočné tlačidlá, ktoré sa dodávajú v rôznych farbách pre viac možností prispôsobenia a extrémne mäkký kábel ROG, ktorý znižuje trenie a neruší pri hraní.

Náhlavná súprava ROG Delta S

Herný headset ROG Delta S dokáže reprodukovať detailný zvuk, ktorý hráčom poskytne výraznú hernú výhodu oproti protivníkom. Je vybavený špičkovým hi-fi zariadením ESS 9281 CODEC s technológiou QUAD DAC. Ide o prvú hernú náhlavnú súpravu s technológiou Master Quality Authenticated (MQA), teda oceňovaným formátom, ktorý prináša zvukové súbory štúdiovej kvality a reprodukuje každý detail pôvodných nahrávok. Integrovaná technológia MQA Renderer je schopná pripojiť sa k pôvodnej nahrávke a postupne ju dekomprimuje do finálnej podoby MQA formátu. Mikrofón s potlačením hluku pomocou umelej inteligencie (AI) od spoločnosti ASUS poskytuje čistú hlasovú komunikáciu počas hry. S cieľom dosiahnuť čo najlepší zvuk slúchadlá využívajú exkluzívne ovládače ASUS Essence, dizajn vzduchotesných komôr a technológiu presmerovania zvukového signálu.

Headset ROG Delta S váži iba 300 gramov a je vybavený ergonomickými náušníkmi ROG Hybrid v tvare písmena D pre pohodlie počas dlhšieho hrania. USB-C konektor umožňuje kompatibilitu slúchadiel s PC, hernými konzolami i mobilnými zariadeniami. Prispôsobiteľné kruhové osvetlenie RGB je možné kombinovať s ďalšími zariadeniami, ktoré podporujú Aura Sync a zaujať okolie svetelnými efektmi zvukových vĺn, ktoré reagujú na hlas užívateľa.

Podložka pod myš ROG Scabbard II

ROG Scabbard II je rozšírená herná podložka pod myš, ktorá ponúka dostatok miesta pre klávesnicu, myš a ďalšie herné zariadenia. Podložka je vyrobená z odolnej látky s povrchom z nanočastíc, takže odpudzuje vodu, olej alebo prach a poskytuje hráčom optimálny kĺzavý povrch pre myš. Spodná vrstva podložky ROG Scabbard II je naopak protišmyková s prešitými okrajmi, ktoré sa nestrapkajú.

Zdroj: ASUS ROG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk