Koniec Need for Speed?: Štúdio Criterion bolo priradené k Battlefield sérii

Koniec Need for Speed?: Štúdio Criterion bolo priradené k Battlefield sérii

 

Veľké zmeny.

Vydavateľstvo Electronic Arts oznámilo, že štúdio Criterion sa presúva z divízie EA Sports do divízie EA Entertainment a bude súčasťou rodiny Battlefield štúdií spolu so štúdiami DICE, Ripple Effect Studio a Ridgeline.

„Ako sme už povedali, v Battlefielde sme zaangažovaní," uviedol šéf EA Entertainment Vince Zampella v príspevku na blogu. "Dnes sa k našim prvotriednym štúdiám Battlefield pridáva Criterion, ktorý sa venuje nastoleniu novej éry tejto série. Väčšina tímu bude pracovať spolu so štúdiami DICE, Ripple Effect a Ridgeline, ktoré vedie Byron Beede, GM Battlefieldu.“

"Skúsenosti spoločnosti Criterion s hrou Battlefield, našou technológiou a vytváraním pútavých zážitkov budú mať okamžitý pozitívny vplyv, keď budeme pokračovať v práci na hre Battlefield 2042 a keď budeme pokračovať v predprodukcii prepojeného univerza Battlefield."

Štúdio Criterion vydalo iba koncom minulého roka hru Need for Speed Unbound, no dodnes nevieme, ako si hra komerčne viedla. Vzhľadom na mlčanie EA však neočakávame žiadne dobré správy a aj keď Zampella potvrdil, že Criterion bude pokračovať aj v prácach na sérii Need for Speed, tak fakt, že sa bude sústreďovať primárne na pomoc so sériou Battlefield veľa dobrého neveští.

Criterion pomáhalo štúdiu DICE aj v minulosti, keď sa podieľalo na hrách Star Wars Battlefront II a Battlefield V. V tom čase však sériu Need for Speed malo na starosti dnes už neexistujúce štúdio Ghost Games.

Zdroj: Criterion

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk