Šéf EA: Respawn Entertainment je jednou z najlepších herných akvizícii v histórii videohier

Šéf EA: Respawn Entertainment je jednou z najlepších herných akvizícii v histórii videohier

 

A čísla mu dávajú za pravdu.

Šéf Electronic Arts Andrew Wilson vystúpil na Goldman Sachs Communacopia & Technology konferencii počas ktorej navnadil na nové projekty štúdia Respawn Entertainment, ktoré iba nedávno vydalo hru Star Wars Jedi: Survivor.

Podľa Wilsona bola akvizícia Respawnu, ktorá sa udiala v roku 2017 v hodnote 455 miliónov dolárov extrémne výhodná a dokonca ju označil za jednu z najlepších akvizícií v histórii videoherného priemyslu: „Neuskutočnili sme toľko akvizícií, ale len niekoľko," povedal Wilson. "Respawn bola samozrejme možno jedna z najneuveriteľnejších akvizícií, aká sa kedy v tomto odvetví uskutočnila.

„Je to neuveriteľný tím a vytvoril neuveriteľnú hodnotu pre nás, pre našich akcionárov a určite aj pre tieto globálne komunity hráčov v rámci Apexu a série Jedi.“

Podľa Wilsona nás však to najlepšie od tohto štúdia ešte len čaká: „A mali by ste si predstaviť, že v spoločnosti Respawn sa chystajú aj ďalšie veci, z ktorých sme veľmi nadšení, o ktorých nebudeme hovoriť, ale ktoré nás veľmi tešia vzhľadom na kvalitu tejto skupiny.“

Faktom je, že len pri pohľade na čísla musíme dať Wilsonovi za pravdu. Aj keď Titanfall 2 bol spočiatku komerčným sklamaním, tak Apex Legends zarobil počas svojho fungovania na trhu viac ako 2 miliardy dolárov a Star Wars Jedi: Fallen Order prekonal ešte v roku 2021 20 miliónov hráčov.

Štúdio v súčasnosti okrem pokračujúcej podpory Apex Legends pracuje aj na novej FPS hre zasadenej do sveta Star Wars a „Jedi tím“ už údajne pracuje na pokračovaní Star Wars Jedi: Survivor. Navyše úspech štúdia zabezpečil, že jeden z jeho zakladateľov, Vince Zampella, patrí v súčasnosti k jedným z najdôležitejších ľudí vydavateľstva Electronic Arts a okrem Respawnu má na starosti aj sériu Battlefield. 

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk