Vizuálny šéf série God of War sa pripojil k Netflixu, kde bude pracovať na AAA hre

Vizuálny šéf série God of War sa pripojil k Netflixu, kde bude pracovať na AAA hre

 

Nová kapitola.

Vizuálny šéf reštartovanej God of War série Raf Grassetti iba pred niekoľkými dňami ohlásil svoj odchod zo štúdia Sony Santa Monica po dekáde strávenej pri Kratosovi a teraz už vieme, kde poputujú jeho ďalšie kroky.

Grassetti oznámil na sociálnej sieti Twitter, že sa stáva novým členom AAA štúdia spoločnosti Netflix, ktoré pracuje na novej multiplatformovej hre. V tomto štúdiu sa stretne s bývalým kreatívnym šéfom 343 Industries Joeom Statenom, ktorý sa k štúdiu pripojil v apríli. Šéfom tohto štúdia je bývalý výkonný producent hry Overwatch Chacko Sonny a ďalším známym menom je Jerry Edsall, ktorý v minulosti pracoval na sérii Gears of War.

„Som rád, že môžem oznámiť, že som sa pripojil k spoločnosti Netflix, aby som vyvinul novú originálnu AAA hru v novej hernej značke," povedal Grassetti. "Veľmi sa teším, že budem môcť vytvoriť tím a spolupracovať s úžasnými Josephom Statenom, Jerrym Edsallom a Chackom Sonnym, aby sme oživili nový svet."

Netflix tak robí prvé kroky vo svete AAA hier. Spoločnosť síce už nejaký ten piatok vytvára vlastné hry a ponúka ich vrámci Netflix predplatného, no doteraz išlo vždy o hry určené pre smartfóny.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk