Režisér Cyberpunk 2077 oznámil založenie nového štúdia

Režisér Cyberpunk 2077 oznámil založenie nového štúdia

 

Prázdny?

Mateusz Kanik, režisér hry Cyberpunk 2077 a jeden z režisérov hry Zaklínač 3 spolu s ďalšími veteránmi štúdia CD Projekt RED ohlásil vznik nového herného štúdia s názvom Blank, ktoré bude fungovať v hlavnom meste Poľska, Varšave.

Spolu s ním nájdeme medzi novými zamestnancami nového štúdia napríklad aj výkonných producentov Zaklínača a Cyberpunku, Jędrzeja Mróza and Marcian Jefimowa, Michala Dobrowolskiho (CD Projekt Red) ako šéfa dizajnu, Artura Ganszynieca (CD Projekt Red, 11 Bit Studios) ako vedúceho príbehu a Grzegorza Przybyśa (Division 48 Studio, Artificer) ako vizuálneho šéfa: „Sme nadšení, že môžeme oznámiť, že Blank. a začať rozširovať náš neuveriteľný tím," povedal Kanik. "Po rokoch práce v čoraz konzervatívnejšom priemysle sme pripravení vytvárať odvážne a pôsobivé projekty, ktoré zdieľajú našu jedinečnú kreativitu a hodnoty."

Dodal: "Tam, kde priemysel presadzuje diktatúru kreatívneho jednotlivca, chceme dať vlastníctvo tímu. Tam, kde sa priemysel opiera o kultúru crunchu, my uprednostňujeme rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Tam, kde priemysel hovorí, že väčšie je lepšie, my sa zameriavame na vysoko vybrúsené hry so zameraním na emócie, príbeh a remeselné spracovanie."

„Naša filozofia vývoja hier vychádza z našich vlastných príbehov a skúseností," povedal Marcin Jefimow. S Blank. chceme vybudovať priestor, kde si môžeme ctiť našu históriu, ale zároveň byť hraví a otvorení úplne novým inšpiráciám pri našej tvorivej spolupráci. Už teraz máme nábeh na začínajúci nový projekt, o ktorý sa nevieme dočkať, až sa oň podelíme s hráčmi a vytvoríme ho s novými členmi tímu."

Štúdio má momentálne 10 zamestnancov, no postupne chce vyrásť do 60-členného štúdia.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk