Firaxis a CD Projekt RED prepustili po 30 vývojárov

Firaxis a CD Projekt RED prepustili po 30 vývojárov

 

Pokračujúca redukcia.

V hernom priemysle v posledných mesiacoch dochádza k redukciám pracovných pozícií a tie pokračujú aj v réžii štúdií Firaxis a CD Projekt RED. Obe spoločnosti budú chudobnejšie o 30 pracovníkov.

Hovorca Take-Two prezradil, že prepúšťanie u vývojárov hier ako X-Com či Marvel’s Midnight Suns bolo kvôli „zaostreniu zamerania, zvýšeniu efektívnosti a zosúladenia našich talentov s našimi najvyššími prioritami.“ Toto prepúšťanie je druhým v podaní Take-Two za posledný mesiac.

CD Projekt RED sa rozhodol prepustiť 30 vývojárov a to kvôli ukončeniu prác na hre Gwent a aj keď spoločnosti sa podarilo presunúť veľkú časť vývojárov na iné projekty, tak pri spomínanej tridsiatke sa to nepodarilo: „Takéto momenty sú však vždy trpké," uviedlo štúdio v nedávnej aktualizácii na webovej stránke hry Gwent. "Na jednej strane vidíme, že hra žije ďalej v schopných rukách komunity, ale na druhej strane to znamená zmieriť sa s tým, že všetky dobré veci musia raz skončiť.

„Pre nás to znamená rozlúčiť sa nielen s vývojom hry, ale aj s niektorými členmi nášho tímu. S blížiacim sa prechodom na GWENTfinity prirodzene ubúdajú zdroje a úlohy potrebné v zákulisí. V priebehu roka sme niektorých členov tímu presunuli na iné projekty, ale s niektorými sme sa museli rozlúčiť. Do konca roka sa so spoločnosťou CD Projekt Red rozlúči približne 30 zostávajúcich členov tímu Gwent.“

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk