"Otec" série Battlefield otvára nové štúdio

"Otec" série Battlefield otvára nové štúdio

 

Zatiaľ však nie je nič oficiálne.

Séria otvárania nových herných štúdií z minulého týždňa sa nám pravdepodobne prenesie aj do tohto týždňa. Ohlásenie otvorenia nového štúdia totiž chystá aj „otec“ série Battlefield Lars Gustavsson (ktorý si vyslúžil prezývku Mr. Battlefield) a jeho nové štúdio sa bude volať TTK Games.

Web Insider-Gaming zistil, že Gustavsson požiadal švédske úrady o registráciu tohto názvu ešte v apríli 2022, pričom táto registrácia mu bola pridelená v novembri 2022 pod sekciou „Vydávanie počítačových hier.“ A pre tých, ktorí nevedia, skratka TTK znamená „Time to Kill“ čo je často používaný pojem v žánri strieľačiek čo celkom jasne naznačuje, akým smerom sa bude nové štúdio uberať.

Gustavsson odišiel zo štúdia DICE v septembri po reštrukturalizácii, ktorá by mala zabezpečiť svetlé zajtrajšky série Battlefield v podaní štúdií Ridgeline Studios, Ripple Effect a DICE: „Battlefieldu som zasvätil podstatnú časť svojho života a som veľmi hrdý na to, že som pomohol vytvoriť túto sériu do dnešnej podoby. Myslím si však, že je čas na niečo nové. Ďakujem vám za všetku podporu počas uplynulých rokov, najmä všetkým mimoriadne talentovaným spolupracovníkom, s ktorými som mal tú česť pracovať, a predovšetkým za lásku a podporu zo strany komunity,“ povedal v septembri Gustavsson.

Ide tak o ďalšie štúdio vytvorené veteránom série Battlefield. V roku 2018 ohlásil založenie štúdia Embark Studios Patrick Söderlund a štúdio vyvíja hneď dvojicu hier – ARC Raiders a The Finals.

Zdroj: Insider-Gaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk