Activision Blizzard už kvôli škandálu so sexuálnym obťažovaním prepustil 20 ľudí

Activision Blizzard už kvôli škandálu so sexuálnym obťažovaním prepustil 20 ľudí

 

A ďalší majú problémy.

Žaloba kalifornskej organizácie DFEH voči spoločnosti Activision Blizzard otvorila Pandorinu skrinku a jej dôsledky sú cítiť do dnešného dňa. Spoločnosť bola obvinená z toho, že tolerovala a zametala pod koberec prípady sexizmu, rasizmu a sexuálneho obťažovania, ktoré sa dialo v priestoroch ich štúdií, pričom celý prípad asi najviac zasiahol štúdio Blizzard.

Vydavateľ však tvrdí, že robí pokroky. Vice-prezidentka vydavateľstva Fran Towsend v e-maily pre zamestnancov prezradil, že spoločnosť už ukončila spoluprácu s 20 zamestnancami a disciplinárne potrestala viac ako 20 ďalších.

„V posledných mesiacoch sme prijali zvýšené množstvo hlásení cez rôzne kanály. Ľudia nám prezentujú svoje zážitky z minulosti a súčasnosti. Vítame tieto hlásenia a náš tím pracuje na tom, aby ich prešetril kombináciou interných a externých nástrojov. Vzhľadom na prijaté informácie sú tieto hlásenia rozdelené do rôznych kategórií podľa priority, pričom tie najzávažnejšie sú riešené najrýchlejšie.“

„V súvislosti s týmito prípadmi opustilo Activision Blizzard 20 ľudí a viac ako 20 čelilo disciplinárnemu stíhaniu.“

Towsend taktiež objasnila, čo bude vydavateľ robiť v tejto oblasti ďalej. Ethic & Compilance tímy boli rozšírené o 22 ľudí. Zamestnanci, ktorí pomôžu s objasnením hlásení dostanú štyri dni dovolenky ročne navyše. Skupina, ktorá skúma hlásenia bude oddelená od HR a biznis oddelení a zamestnanci sa zúčastnia rôznych školení.

„Veríme, že je to dobrý začiatok a pozitívna zmena, no stále je to iba začiatok. Budeme zdieľať ďalšie aktualizácie v najbližších týždňoch a mesiacoch. Vždy je priestor zlepšovať sa a sme odhodlaní to aj robiť.“

Asi najznámejšími menami, ktoré opustili Activision Blizzard sú šéf Blizzardu J. Allen Brack, šéf HR Blizzardu a trojica vysokopostavených dizajnérov štúdia.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk