Oculus pozastavil predaj Quest 2 kvôli problémami s podráždením pokožky

Oculus pozastavil predaj Quest 2 kvôli problémami s podráždením pokožky

 

Netradičný problém.

Spoločnosť Facebook oznámila, že dočasne pozastavuje predaj svojho populárneho VR headsetu Oculus Quest 2. Túto skutočnosť oznámil šéf Facebook Reality Labs Andrew Bosworth, pričom dôvod pozastavenia predaja je celkom bizarný.

Dôvodom je, že malé množstvo užívateľov (podľa Facebooku 0,01%) hlásilo problémy s podráždením pokožky pri používaní Oculus Quest 2, ktoré spôsobuje pena, ktorá sa nachádza na headsete a ktorá sa pri používaní dotýka tváre. Spoločnosť tak bude pracovať na náprave tohto materiálu, aby k týmto problémom nedochádzalo, pričom už teraz vykonala zmeny pri výrobe headsetu, aby znížila obsah látok, ktoré tieto problémy údajne spôsobujú.

Ak už však patríte medzi ľudí, ktorí už majú doma svoj Oculus Quest 2 a zažívajú podobné problémy, tak môžete požiadať o vydanie silikónového chrániča, ktorý by mal eliminovať tieto problémy. K dispozícii bude zdarma pre všetkých majiteľov headsetu. Stačí vám kliknúť na odkaz nižšie, prihlásiť sa cez Facebook alebo Oculus ID a vyplniť žiadosť.

Zdroj: Oculus

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk