Jeden z najskúsenejších vývojárov série Assassin’s Creed ohlásil odchod z Ubisoftu

Jeden z najskúsenejších vývojárov série Assassin’s Creed ohlásil odchod z Ubisoftu

 

Nová výzva.

Raphael Lacoste, Art Director Ubisoftu oznámil, že po 16 rokoch, ktoré strávil v útrobách štúdia Ubisoft Montreal sa rozhodol opustiť toto štúdio. Lacoste je známy hlavne vďaka sérii Assassin’s Creed, nakoľko pôsobil na pozícii Art Director pri hrách Revelations, Black Flag, Origins a Valhalla.

„Nie bez emócií vám musím oznámiť, že po ôsmych Assassin’s Creed hrách a 16 rokoch v Ubisofte som sa rozhodol vyplávať za novými dobrodružstvami a novými výzvami. Chcel by som poďakovať z hĺbky svojho srdca skvelej komunite a neuveriteľnému talentu s ktorým som mohol spolupracovať počas týchto skvelých rokov. Ďakujem ti Ubisoft za dôveru a fantastické projekty, ktoré sme spolu vzkriesili k životu. Nateraz dovidenia, tieto roky budú nezabudnuteľné. Ubisoft bol pre mňa skvelým domovom počas 16 rokov a som dojatí z dôvery, ktorú do mňa vložili, no nastal čas urobiť ďalší skok viery.“

Je teda jasné, že Lacoste sa nebude podieľať na vývoji novej hry v sérii Assassin’s Creed s pracovným označením Infinity, ktorý má fungovať ako platforma pre budúce Assassin’s Creed hry.

A krátky pohľad na jeho LinkedIn profil odhalil, že dôvodom jeho odchodu bol presun do nového štúdia producentky a dizajnérky Jade Raymond, Haven Studios, ktoré vyvíja online game-as-a-service hru exkluzívne pre konzolu PlayStation 5.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk