Napriek zrejmým problémom bol Cyberpunk „najväčším vydaním digitálnej hry v histórii“

Napriek zrejmým problémom bol Cyberpunk „najväčším vydaním digitálnej hry v histórii“

 

Bude úspech pokračovať aj v budúcnosti?

Analytická spoločnosť SuperData zverejnila štatistiky predajov hier za december 2020 a poukázali na ešte väčší úspech hry Cyberpunk 2077, ako sme si pôvodne mysleli. Najprv však všeobecné štatistiky. Herný priemysel mal v poslednom mesiaci 2020 tržby 12 miliárd dolárov, čo je 15% medziročný nárast. Mobilný herný priemysel priniesol 5% nárast, konzolový narástol o 16% a PC o 40%.

Suverénne najväčším úspechom v decembri bolo vydanie hry Cyberpunk 2077, ktorá iba na digitálnych kópiách (naprieč PC a konzolami) predala 10,2 milióna kópií, čím sa stala najrýchlejšie predávanou hrou na svete a to aj z pohľadu predaných kópií a aj z pohľadu tržieb. Na PC dokonca išlo o najziskovejšiu hru za mesiac december a na konzolách sa umiestnila na treťom mieste za Black Ops Cold War a NBA 2K21.

SuperData však podotýka, že problémy s konzolovými verziami a bugmi môžu spôsobiť prudký prepad tržieb v nasledujúcich mesiacoch a vývojári budú musieť investovať veľa času a peňazí do hry, aby ju dali do dobrého stavu a opäť si prinavrátili stratenú reputáciu. 

Úspešný mesiac zažil aj Fortnite, ktorý sa môže pochváliť najväčšími tržbami od augusta 2020 a najvyšším počtom aktívnych hráčov od augusta 2019. Podľa SuperData za to môžu hlavne kolaborácie s rôznymi populárnymi značkami (Star Wars, Halo, The Walking Dead, God of War).

Vydanie Cayo Perico Heist zas prispelo v najúspešnejší mesiac v roku 2020 pre GTA Online. Hra zažila obrovský návrat starých hráčov a medzimesačne sa počet aktívnych hráčov zvýšil o 46%.

Among Us jemne stratil na svojej popularite, no hra na Switchi predala 3,2 milióna kópií a stále sa môže pýšiť skvelými číslami.

Zdroj: SuperData

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk