Vedenie Codemasters odsúhlasilo predaj štúdií spoločnosti Electronic Arts

Vedenie Codemasters odsúhlasilo predaj štúdií spoločnosti Electronic Arts

 

Ešte to nie je na papieri, ale je to asi isté.

Po tom čo sa vydavateľ Take-Two vzdal možnosti dorovnať, alebo prevýšiť ponuku na kúpu britského štúdia Codemasters tak ostal ako jediný záujemca o túto pretekársku hernú spoločnosť vydavateľ Electronic Arts.

Ten ešte koncom minulého roka za Codemasters ponúkol 1,2 miliardy dolárov a akcionári spoločnosti vyjadrili vôľu radšej Codemasters predať EA ako spoločnosti Take-Two.

O všetko sa bude rozhodovať v nasledujúcich dňoch, kedy zasadnú akcionári spoločnosti a mali by celý predaj odhlasovať. Zdá sa však, že vedenie Codemasters tento predaj podporuje. Svoj súhlas s návrhom na odpredaj totiž schválili šéf Codemasters Frank Sagnier, finančný šéf Codemasters Rashid Varachia a výkonný riaditeľ Ian Bell, ktorý taktiež pôsobí ako šéf dcérskej spoločnosti Codemasters, štúdia Slighty Mad Studios (to kúpil Codemasters koncom roka 2019). Títo traja spolu vlastnia 4,34% spoločnosti Codemasters.

Zasadnutie akcionárov Codemasters je na pláne 3. februára 2021 a očakáva sa, že odpredaj Codemasters bude schválený. Stále síce existuje šanca, že príde ďalší vydavateľ s ešte vyššou, prípadne lepšou ponukou, no pravdepodobnosť takejto udalosti je veľmi malá.

Po schválení by malo prísť na rad schválenie kontrolnými orgánmi (16. február) po ktorom by sa malo zastaviť obchodovanie s akciami Codemasters (18. a 19. februára). Celá transakcia by mala byť dokončená ešte v prvom štvrťroku 2021.

Codemasters je známe primárne vďaka pretekárskym sériám GRID, DiRT a hre OnRush, no štúdiá pod touto značkou vlastnia aj oficiálne licencie na WRC a F1 hry a ich dcérska spoločnosť Slightly Mad Studios je zas známa vďaka pretekárskej sérii Project Cars.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk