Slovenská univerzitná e-športová liga sa vracia s novým formátom a prizepoolom viac ako 4000 €!

Slovenská univerzitná e-športová liga sa vracia s novým formátom a prizepoolom viac ako 4000 €!

 

Zimný semester e-športového školského roka bude iný, ako ho poznáme. Slovenská univerzitná e-športová liga prichádza s vylepšeným modelom.

Prvýkrát vôbec bude mať SUEL otvorené dve divízie:

1: MASTERS pre polofesionálnych e-športovcov reprezentujúcich svoju univerzitu.

2: OPEN pre bežných hráčov, ktorí sa chcú súťažným hraním primárne zabaviť.

V nich sa bude súťažiť o celkový prizepool 4000 € + vecné ceny v hodnote 2000 €. V SUEL Masters taktiež figuruje jedna ďalšia novinka v rámci herných titulov!

Príchod zimného semestra na univerzity znamená nielen čas vyhradený na učenie, ale aj na zábavu a reprezentáciu univerzity. Prichádza totiž už 4. edícia Slovenskej univerzitnej e-športovej ligy (SUEL), ktorá sa bude konať pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a takisto Študentskej rady vysokých škôl. Nová edícia okrem iného sľubuje veľké zmeny - vo formáte líg, zložení hier a finančného prizepoolu.Nový model dvoch líg:

Po novom sa SUEL rozdelí na dve divízie – SUEL Masters a SUEL Open. Ligy budú mať vlastný systém a prizepool, pričom na hráčov v SUEL Masters čakajú štyri herné tituly .

Samotná liga Masters sa odohrá v nasledujúcich herných tituloch:

  1. Counter-Strike: Global Offensive powered by Innovation Center,
  2. League of Legends powered by Accenture,
  3. Rocket League powered by Henkel Slovensko
  4. TeamFight Tactics powered by IBM

Účasť v Masters lige nie je automatická a je potrebné sa najprv prebojovať cez kvalifikačný turnaj, ktorý sa uskutoční 8. a 9.10.2022. Víťazov kvalifikácií jednotlivých hier čaká účasť v hlavnej lige, ktorá začína už 10.10.2022. V tej sa bude bojovať o finančný prizepool 3080 €. Z  kvalifikácií celkovo postupuje nasledovný počet tímov: CS:GO – 2 tímy, LOL – 2 tímy, RL – 4 tímy, TFT – 16 tímov.

Práve z tejto ligy nadväzuje aj cesta na Univerzitné majstrovstvá Slovenskej republiky (UNI MSR), medzinárodné študentské turnaje ako University Esports Masters (League of Legends, Rocket League, TeamFight Tactics) alebo Student Esport Championship.

Prihlás sa do kvalifikácie na ligu SUEL Masters – CS:GO:

Prihlás sa do kvalifikácie na ligu SUEL Masters – LoL:

Prihlás sa do kvalifikácie na ligu SUEL Masters – RL:

Prihlás sa do kvalifikácie na ligu SUEL Masters – TFT:

 

Nižšia liga SUEL Open s upravenými pravidlami a finančným prizepoolom:

V prípade, že by ste sa do SUEL Masters nekvalifikovali, skúsiť to môžete v edícii Open. Čo sa týka SUEL Open, táto liga nemá žiadne kvalifikácie, účasť sa potvrdzuje samotnou registráciou do ligy. V tejto lige hráš o finančný prizepool vo výške 1000 € a ďalších 2000 € vo vecných cenách. Tieto prostriedky sú rozdelené medzi herné tituly CS:GO a LOL nasledovne:

  • Counter-Strike: Global Offensive – 500 € finančný prizepool + 1000 € vecné ceny
  • League of Legends - 500 € finančný prizepool + 1000 € vecné ceny

Obrovskou novinkou je pravidlo, vďaka ktorému nemusíte byť všetci piati hráči z rovnakej vysokej školy. Môžeš tak zložiť rôznorodý tím, z viacerých študentov vysokých škôl na Slovensku. Tak oslov svojich kamošov, ktorí študujú na iných vysokých školách a zahrajte si spolu SUEL Open. Samotná liga Open začína 17.10.2022, viac info o tejto lige nájdeš tu.

Ak nemáš tím, alebo zháňaš spoluhráča do SUEL Open, si na správnej adrese

Rád by si sa zapojil do SUEL Open a nemáš tím, prípadne sa snažíš doplniť tím spoluhráčom/spoluhráčmi? Stačí vyplniť dotazník a postupovať podľa pokynov v ňom a pomôžeme s hľadaním.

Neváhaj a reprezentuj svoju univerzitu v SUEL. Dostaneš príležitosť zviditeľniť nielen svoje meno a meno univerzity v rámci školského e-športu, ale takisto dostaneš možnosť súťažiť o nemalý finančný prizepool a vecné ceny. Registrácie do oboch divízií SUEL sú práve otvorené! V prípade, že potrebuješ viac informácií, môžeš ich nájsť webe yzone.sk alebo na sociálnych sieťach Y-Games Slovakia.

Titulárnym partnerom Slovenskej univerzitnej e-športovej ligy je Slovenská sporiteľňa.

Hlavným partnerom Slovenskej univerzitnej e-športovej ligy je Crazy Wolf.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk