Nintendo bude pokračovať v podpore Switchu aj na budúci rok

Nintendo bude pokračovať v podpore Switchu aj na budúci rok

 

Napriek špekuláciám.

Nintendo sa už pomaly ale isto chystá vstúpiť do novej generácie konzol. Zatiaľ čo spoločnosť mlčí, tak zároveň údajne ukázala cieľový hardvér vývojárom na výstave Gamescom 2023 a náznakov o budúcoročnom vydaní je proste príliš veľa, aby išlo o náhodu.

Prezident Nintendo Šuntaro Furukawa však v rozhovore pre Nikkei prezradil, že Nintento sa aj na budúci rok plánuje venovať podpore súčasnej Switch konzoly a tá by mala trvať minimálne do konca budúceho finančného roka, ktorý sa skončí 31. marca 2025: „Stále pracujeme na softvéri pre Switch na fiškálny rok končiaci 31. marca 2025," povedal Furukawa.

„Vo fiškálnom roku, ktorý sa končí 31. marca 2024, dúfame, že sa nám podarí udržať dynamiku Zeldy a filmu [Super Mario Bros], pričom sa zameriame na prázdninovú predajnú sezónu. Pokiaľ ide o hardvér, budeme maximalizovať nielen nový dopyt po hardvéri, ale aj po tých, ktorí kupujú druhé konzoly a náhrady.“

Furukawa tak naďalej odmieta komentovať špekulácie o vydaní nástupcu tejto konzoly. Podľa dostupných informácií by sme sa jej mali dočkať v priebehu druhej polovice budúceho roka a výkonovo by malo ísť údajne o zariadenie na úrovni PlayStation 4 konzoly. Je však potrebné skonštatovať, že cross-gen podpora by nebola ničím zvláštna, takže vydávanie hier na Switch v čase, keď bude jeho nástupca na trhu je určite veľmi pravdepodobné.

Zdroj: VGC/Nikkei

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk