Ďalšia spoločnosť očakáva vydanie nástupcu Nintendo Switch na budúci rok

Ďalšia spoločnosť očakáva vydanie nástupcu Nintendo Switch na budúci rok

 

Už prihorieva.

Nintendo zatiaľ o nástupcovi konzoly Nintendo Switch odmieta hovoriť a hrá mŕtveho chrobáka. No zatiaľ čo spoločnosť je ticho, tak jej dodávatelia už otvorene hovoria o tom, že by sme sa nástupcu Switchu mohli dočkať už na budúci rok.

Naznačilo to napríklad aj vedenie spoločnosti Sharp, ktorá bude pre novú Nintendo konzolu vyrábať displeje a teraz sa k nej pridáva spoločnosť PixArt. Tá je známa ako dodávať SoC čipov, ktoré poháňajú JoyCon ovládače. Vedenie tejto spoločnosti prezradilo, že očakávajú zvýšené tržby a to vďaka dodávkam čipov pre „japonskú spoločnosť, ktorá vyrába konzoly“ a táto spoločnosť sa chystá vydať novú konzolu začiatkom roka 2024.

PixArt taktiež prezradil, že ide o spoločnosť „ktorá nevydala novú konzolu už niekoľko rokov,“ čo značne zužuje možnosti a celkom jasne naznačuje, že ide práve o Nintendo.

Switch má na konte viac ako 125 miliónov predaných konzol a očakávame, že do konca tohto kalendárneho roka by sme sa mohli dočkať prekonania hranice 140 miliónov predaných konzol.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk