Nová Nintendo konzola bude slabšia ako PS4 – štúdiá už údajne majú devkity

Nová Nintendo konzola bude slabšia ako PS4 – štúdiá už údajne majú devkity

 

Tak tvrdí insider.

Nová Nintendo konzola už môže byť celkom blízko svojho ohlásenia a vydania. Tvrdí to leaker NWeedle, ktorý prezradil, že isté nemenované štúdio v španielsku (čisto náhodou by mohlo ísť o Mercury Steam, tvorcov Metroid Dread) už obdržalo devkity novej Nintendo konzoly.

NWeedle je v Nintendo komunite známy vďaka pravdivým leakom ohľadom hry Metroid Dread ešte v máji 2020 a taktiež nám prezradil, že MercurySteam pracuje na ďalšej Metroid 2D hre, ktorá by mala byť vydaná v roku 2025. A zdá sa, že táto hra už bude pravdepodobne dostupná na novej Nintendo konzole.

Podľa leakera by táto nová konzola nemala byť výkonnejšia ako PlayStation 4, čo nahráva výpovedi šéfa Activision Blizzard Bobbyho Koticka, ktorý počas výpovede na súdnom pojednávaní FTC vs. Microsoft prezradil, že nová Nintendo konzola by mala byť výkonovo podobná 8. generácii Xbox a PlayStation konzol. Je teda zrejmé, že Nintendo sa opäť nebude sústreďovať na čistý výkon.

Prezident spoločnosti Nintendo Šuntaro Furukawa nedávno naznačil plánovanie prechodu na novú generáciu Nintendo konzol keď povedal, že dúfa v „plynulý prechod hráčov“ zo Switchu na novú generáciu konzola to v čo najkratšej dobe, pričom Nintendo chce použiť systém Nintendo Account na dosiahnutie tohto cieľa.

Špekulácie tak postupne pribúdajú. Šéf spoločnosti Sharp sa nedávno „prekecol,“ že už pripravujú produkciu LCD displejov pre novú konzolu od nemenovaného výrobcu, zatiaľ čo „insideri“ sa predháňali v tvrdeniach, že Tears of the Kingdom je poslednou veľkou AAA exkluzivitou pre súčasnú generáciu Nintendo konzol.

Zdroj: Twitter/Gizmoweek

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk